МАЙБУТНЄ ЗА ТЕХНОЛОГІЯМИ
З 30 травня по 3 червня в Луцьку відбулася школа-семінар «Сучасні матеріали та технології» для учнів – членів МАН

prev next

Захід провів НЦ «Мала академія наук України» у рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Матеріали і покриття в екстремальних умовах: теоретичні і експериментальні основи технологій виготовлення». Для того щоб отримати можливість побувати на школі-семінарі, охочі мали пройти конкурсний відбір, надіславши тези власних наукових досліджень. Загалом, на участь було подано понад 50 заявок МАНівців, з яких експертна комісія дібрала 15 осіб. Цими щасливчиками стали учні 8–10-х класів із Волинської, Донецької, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Сумської, Черкаської і Чернігівської областей.

Метою конференції було зосередження уваги на проблемах матеріалознавства, розв’язання яких пов’язані з викликами сьогодення. Особливу увагу на ній приділяли технологіям виготовлення і дослідженню експлуатаційних властивостей виробів з використанням композиційних, керамічних, полімерних та гранулометричних матеріалів. Захід сприяв обміну інформацією, досвідом і поглибленню знань, передусім, молодих учених, аспірантів та фахівців у галузі сучасної проблематики й методології структурно неоднорідних матеріалів. Значну увагу приділяли використанню комп’ютерних технологій при моделюванні та дослідженні структурних і експлуатаційних характеристик матеріалів сучасного машинобудування, аналізували особливості й механізми впровадження новітніх ресурсо- та енергоощадних технологій з урахуванням сучасних форм виробництва.

Презентації досліджень МАНівців у вигляді стендових і мультимедійних доповідей були присвячені принципам конструювання матеріалів і покриттів для роботи в екстремальних умовах; комп’ютерному моделюванню процесу отримання матеріалів і покриттів, структурі, властивостям, перспективним технологіям отримання і з’єднання матеріалів та виробів, що використовують в екстремальних умовах; розрядноімпульсним технологіям отримання, обробки й утилізації матеріалів.

Враховуючи, що учні мали змогу поспілкуватися із провідними науковцями з напряму матеріалознавства, отримані рекомендації для них стануть поштовхом у подальшій науково-дослідницькій діяльності.

Учні мали можливість поспілкуватися із фахівцями вузького профілю в матеріалознавстві. Їхня подальша наукова діяльність триватиме вже з урахуванням тих пропозицій і зауважень, які висловлювали науковці, – поділилася спостереженнями заступник директора НЦ «МАНУ» з навчально-виховної роботи Тетяна Пещеріна.

На школі-семінарі день був поділений на дві частини: у першій половині відбувалися лекційні заняття, на яких учнів ознайомлювали із сучасними досягненнями у галузі матеріалознавства, а другу половину дня присвятили доповідям. Також учням провели майстер-клас, на якому вони ознайомилися з особливостями створення стартапів. Школярі отримали завдання розробити власний стартап, який вони презентували в останній день школи-семінару.

На дозвіллі для підлітків проводили інтелектуальні турніри та квести. Також молодь відвідала музей Лесі Українки у селі Колодяжному (де колись жила сім’я Косачів і народилися молодші сестри та брати письменниці) і Шацький національний природний парк.

Я дуже вражена лекціями про нанотехнології. Все це так захоплює, вражає і надихає. Це світ нових можливостей і абсолютно нового – масштабного рівня, – розповіла учасниця конференції, восьмикласниця Марія Бандура з Луцька.

Учнівські тези опубліковані у збірнику «Наукові нотатки», який випускає Луцький національний технічний університет, де вони вміщені окремою рубрикою як роботи учнів Малої академії наук.

Людмила Копко
03.06.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН