МОБІЛЬНЕ НАВЧАННЯ
Методисти НЦ «МАНУ» проводять виїзні навчально-тренінгові заняття щодо написання науково-дослідницької роботи

prev next

Науково-освітній проект «Відкрита освітня лабораторія» продовжує знайомити школярів з основними принципами й інструментами підготовчого етапу написання науково-дослідницької роботи.

Формат навчально-тренінгових занять може варіюватися залежно від мети, якої прагнуть досягнути учасники, і завдань, які покладають на себе організатори.

25 жовтня 2018 року на запрошення Бородянського районного центру дитячої та юнацької творчості методист відділу навчально-виховної роботи НЦ «МАНУ» Любов Терехова відвідала Бородянську СЗОШ № 2, де провела навчально-тренінгове заняття щодо написання учнівської науково-дослідницької роботи.

Тридцять два учасники із закладів загальної та середньої освіти Бородянського району ‒ Бабинецької ЗОШ (смт Бабинці), Бородянських СЗОШ № 1 і № 2 (смт Бородянка), ОЗНЗ Загальцівського НВО (с. Загальці), Клавдіївської ЗОШ (с. Клавдієво-Тарасове), Немішаївського НВК (смт Немішаєве), ОЗНЗ Новозаліського НВО (с. Нове Залісся), Пісківської гуманітарної гімназії (смт Пісківка) – прибули на тренінг із чіткими уявленнями про тематику і наукові напрями, в яких планують реалізовувати дослідження, тому, крім ознайомлення з інструментами пошуку наукової літератури, значну увагу методист приділила відповідям на запитання юних науковців.

Також на заході учні мали нагоду відчути себе учасниками захисту наукової роботи: учениця Клавдіївської ЗОШ І–ІІІ ст. Юлія Приходько презентувала результати свого дослідження «Проблема повернення літери “ґ” до українського правопису в науковому доробку Олександра Рибалка». Учні ставили непрості, контраверсійні запитання доповідачці, сперечалися щодо майбутнього літери «ґ», тож, фактично, тренінг з написання роботи переріс у майстер-клас із її захисту.

А 30 жовтня Любов Терехова проводила відкрите навчально-тренінгове заняття «Підготовчий етап роботи над учнівським науковим дослідженням» для учасників гуртка дослідної школи суспільних наук Білоцерківського НВО «Ліцей – Мала академія наук» у рамках семінару-практикуму «Упровадження сучасного освітнього контенту шляхом розроблення й імплементації нової освітньої програми в школі ІІІ ступеня».

Семінар проводився для заступників директорів шкіл усього міста. На ньому обговорювалися питання втілення концепції Нової української школи (НУШ) і фундаментального значення учнівської науково-дослідницької роботи для реалізації цінностей НУШ. Значна увага приділялася реалізації принципу дитиноцентризму в освіті. Це також важлива точка перетину шкільної та позашкільної освіти.

За словами Любові Терехової, сучасним дітям дуже важливо бачити себе у кожній справі й у тому контенті, який вони вивчають:

– Найцікавіше спостерігати, як загоряються очі дітей і розправляються плечі, коли запитуєш, що їм приносить радість, що вони люблять не зі шкільних предметів... Пояснюєш, що вони вільні самі обирати, що їм досліджувати, підказуєш, як знайти наукові публікації дотичної тематики та правильно обрати методи дослідження.

Учасники семінару дійшли згоди, що робота з мотивацією – це те, про що часто забувають наукові керівники і вчителі, працюючи з дітьми, хоча етапу «дозрівання» наукових уподобань слід приділяти більше уваги.

05.11.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН