МОЖЛИВОСТІ  РОБОТИЗОВАНОГО  СВІТУ
З 31 жовтня по 4 листопада у Школі інформаційних технологій МАН учні навчалися працювати з мікрокомп’ютером RPi

prev next

За час осінньої сесії МАНівської профільної школи 15 учасників освоювали скорочену програму навчального курсу «Інформаційні та комунікаційні технології», присвяченого мікрокомп’ютерам – напряму, який бурхливо розвивається (повну програму опановують на літніх школах). Раніше про ці пристрої було відомо лише вузькому колу спеціалістів, адже такі машини використовували тільки у спецапаратурі. Та це не завадило за перші три роки з дня випуску продати понад 5 мільйонів всесвітньо відомого мікрокомп’ютера Raspberry Pi. Саме на RPi учні, які приїхали у Школу інформаційних технологій, вчилися будувати системи для збору, аналізу і передавання інформації, зокрема потокового відео.

На сьогодні жодну систему чи пристрій не можна побудувати без використання у них мікроконтролера чи мікрокомп’ютера, тож школярі вчилися користуватися передовими технологіями. Для створення керованого робота підлітків поділили на команди по 2–3 учасники. Учні робили початкові налаштування мікрокомп’ютера, встановлювали операційну систему Linux, додатки, а також збирали платформи робота з RPi, програмували системи керування двигунами і налаштовували дистанційне керування. Навчалися керувати двигунами і працювали над передачею потокового відео з «очей» (відеокамери) робота – для цього встановлювали на RPi веб-сервер.

З учасниками школи працювали і давали практичні поради викладачі радіотехнічного факультету Київської політехніки – Сергій Могильний і Віталій Мосійчук.
– Якщо завдання доведено до кінця, то я його вважаю успішно виконаним. Результатом роботи школярів має бути робот, яким можна керувати. Якщо діти цим задоволені і процес створення машини у них вийшов – мета досягнута, – так висловився про критерій успішності школи пан Віталій.

Вивчення і засвоєння можливостей, які надає Raspberry Pi, є важливим для майбутніх програмістів. Адже мікрокомп’ютер успішно використовують як для серйозних, так і розважальних проектів. Зокрема, за допомогою Raspberry Pi був створений метеозонд, завдяки якому можна отримати фотографії зі стратосфери. А ще на основі платформи вдосконалено звичайний стаціонарний телефон з дисковим номеронабирачем.

– Цей мікрокомп’ютер – невеличка плата, – до якої можна не тільки підключити екран і мишку з клавіатурою, щоб працювати як на звичайному комп’ютері, а й зробити з нього повноцінного робота. Можна змусити його їздити, фотографувати і, якщо написати правильну програму, то й говорити, – поділилася враженнями дев’ятикласниця із Сум Валерія Мордвінова, яка хоче пов’язати своє життя із програмуванням.

Тож учні, які приїздили до школи МАН, отримали унікальні знання і зможуть їх використати для вдосконалення будь-якої сфери життя, де потрібна допомога робота.

Людмила Копко
07.11.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН