МОЖУ  ВСЕ
В MANLAB.CAMP завершився «Табір Переможців»

prev next

Табір проходив з 11 по 18 липня в Міжнародному центрі дитячої творчості MANLAB.CAMP і був організований Національним центром «Мала академія наук України», Благодійним фондом «Запорука» і Дитячими науковими студіями. З усієї України вже переможцями у боротьбі з важкою недугою приїхали 32 учасники віком від 10 до 18 років.

Проект покликаний згуртовувати підлітків, які перенесли онкозахворювання. Це – реабілітаційний табір, де учасники можуть ділитися своїми переживаннями, обмінюватися досвідом, підтримувати одне одного.

− Для дітей табір – це можливість побувати серед своїх. Коли ти маєш такий діагноз, усі, хто кажуть, що розуміють тебе, насправді не можуть цього зробити. Справжнє розуміння і підтримку можна отримати тільки серед людей, які пережили те саме. Тому всі наші табори сповнені душевністю і теплом, − розповіла про особливості проекту засновниця благодійного фонду «Запорука» Наталія Оніпко.

Щоразу організатори реалізовують нову програму. Цього року основною темою стала акторська майстерність. Тож учасники робили тренажі (набір акторських вправ) з українською акторкою кіно й театру Анастасією Зюркаловою, яка знялася у багатьох фільмах Оксани Байрак, зокрема виконала головну роль у її фільмі «Аврора». Наприклад, одним із завдань була вправа на довіру. Для цього у парі комусь одному зав’язували очі, а інший мав провести свого партнера через усі перешкоди. Також Анастасія розкривала таємниці, як позбавитися напруження у тілі, а отже, й у житті: для цього необхідно повністю стиснути всі м’язи тіла на декілька секунд і різко розслабити. Після цієї вправи спілкування завжди проходить по-особливому відкрито, плавно і щиро.

Програма табору була насичена і різноманітна. З хореографічною студією «Прем’єра» діти вчилися танцювати сальсу, а з допомогою анімаційної студії «Рідні» створювали анімацію про життя в таборі. Також відвідали фабрику «Roshen», де куштували і робили солодощі. А похід до студії новин телеканалу СТБ став дуже емоційним, адже завдяки сюжетам журналістів удалося зібрати достатню кількість коштів для лікування. Молодь вчилася брати інтерв’ю, дізналася, як створюється інформаційний телевізійний випуск. Багато підлітків залишили телеканал із мрією стати журналістами.

За час табору до учасників приїздили відомі українці, щоб вмотивувати їх, підтримати і надихнути. Серед них – співак Арсен Мірзоян зі своєю групою, з яким біля вечірнього вогнища душевно співали під гітару відомі пісні. Завітав до дітей і тріатлоніст Микола Кибиц, який брав участь у змаганні Ironman для однієї з учасниць табору. Спортсмен приїхав із великим тортом, на якому під надписом «Ironman» були вказані імена всіх переможців. А ще Микола запевнив, що кожен з дітей уже є залізною людиною, яка може все.

16-річна Олена Момоток з Рівненької області розповіла, що їхати від переможців їй зовсім не хочеться:

− Завдяки акторським тренажам я більше пізнала себе. Усвідомила, що потрібно нічого не боятися і завжди йти вперед, навіть у складних обставинах. Ніколи не можна здаватися, треба вірити.

Сьогодні завершальний день табору, на який учасники підготували концерт для своїх батьків. І хоч кожному з них хочеться плакати від того, що роз’їдуться, все одно будуть вірші, танці, пісні, анімаційний фільм. На творчість молодь надихнули всі гості і заняття у рамках навчальної програми. Проте основне, що буде у присутніх, – це сила волі і бажання жити!

Людмила Копко
18.07.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН