МРІЄШ  БУТИ  СУДДЕЮ  –  БУДЬ НИМ!
У День юриста юні правознавці МАН відвідали Конституційний Суд України

prev next

Кожна молода людина, яка зі шкільних років готує себе до судової, правоохоронної або правозахисної діяльності, мріє відвідати майбутнє місце своєї роботи, пізнати і відчути специфіку обраної професії, тою чи іншою мірою долучитися до отримання знань, навичок і засадничих принципів корпоративної культури. Таку можливість у рамках науково-освітнього проекту «Відкрита освітня лабораторія» 8 жовтня у Києві отримали учні – члени Малої академії наук України секції «Правознавство» і переможці й учасники ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, які відвідали Конституційний Суд України.

Учні з Луцька та Кропивницького разом зі студентами юридичних факультетів університетів Києва поспілкувалися з фахівцями Конституційного Суду про його діяльність, очільників, особливості конституційної юрисдикції. Окрему увагу приділили питанням конституційної скарги: хто і як може її подати, які етапи проходження – тепер відповіді юні правознавці МАН знають напевне.

Одинадцятикласник Владислав Лясота з Луцька виборов друге місце на обласному турнірі юних правознавців. До працівників КСУ, де хлопець мріє працювати, було значно більше професійних запитань, ніж можливостей їх поставити, тож Владислав щиро вдячний Малій академії наук за чудову екскурсію до найвищого судового органу України. Враховуючи, скільки тисяч справ і скарг місяцями і роками лежать без дієвого розгляду в різних судових, правоохоронних та урядових інстанціях, молода юридична спільнота країни готова долучатися до правозахисної і навіть антикорупційної діяльності на допомогу заваленим паперами, розслідувальною і канцелярською роботою працівникам суду, НАБУ, правоохоронцям – звісно, у межах своїх знань і компетенції.

За інформацією керівника секції «Правознавство» Волинської МАН, кандидата юридичних наук Олени Саско, оглядова екскурсія у Конституційному Суді України проводилася з метою інформування учнівської молоді про засади діяльності суду, для підвищення рівня правової культури громадян, їх обізнаності щодо порядку захисту прав та свобод людини і громадянина органом конституційної юрисдикції в Україні.

Програма оглядової екскурсії передбачала ознайомлення із залами засідань Великої палати Суду, Сенату Суду, прес-центром, бібліотекою, архівом, музейною експозицією. Також проведено фахову бесіду зі спеціалістами КСУ. Зважаючи, що навчально-тематична екскурсія збіглася з професійним святом правників – Днем юриста, майбутнім правознавцям висвітлили історію становлення, повноваження, організацію діяльності і міжнародні зв’язки Суду, функції його секретаріату.

Перед поверненням додому учні прогулялися найпопулярнішим туристичним маршрутом столиці: провідали першого законодавця України-Русі Ярослава Мудрого на Золотих воротах, ознайомилися з архітектурою і церковними спорудами старовинного Києва і помилувалися краєвидами Дніпра з Володимирської гірки.

Сергій Кутняков
11.10.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН