НА ЧЕСТЬ КАМЕНЯРА
Президент МАН долучився до спорудження в Києві пам’ятника Іванові Франку

prev next

Члени Правління громадської ініціативи, до складу якої увійшли провідні діячі культури, науки і політики України, ще у квітні 2017 року звернулися до українського народу із закликом підтримати будівництво пам’ятника Каменяру в Києві.

На початку серпня відбулася прес-конференція, на якій учасники ініціативи обговорювали деталі реалізації свого задуму. На сьогодні до фінансування проекту вже долучилися 45 благодійників, серед яких Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, перший Президент України Леонід Кравчук, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, президент МАН Станіслав Довгий, поети Дмитро Павличко та Іван Драч, директор Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України Микола Жулинський, директор Інституту гідромеханіки НАН України Віктор Грінченко. Наразі зібрано трохи більше як півмільйона гривень.

Член Правління громадської ініціативи Дмитро Павличко зазначив, що не лише минувшина, а й гаряча сучасність підказує нашому народові вивчати і збагнути унікальне значення літературної, наукової та політичної діяльності Івана Франка як будівничого української державності.

Франкове слово – як письменника, політика, науковця, громадського діяча – нині звучить особливо актуально. Адже Каменяр славиться передусім своєю патріотичною позицією, спрямованою на вихід з-під гніту Росії, та орієнтацією на Європу. Зокрема, про це свідчить той факт, що Іван Франко є одним із найбільш перекладених іншими мовами українських авторів. Окрім того, неможливо переоцінити перекладацьку спадщину Каменяра, який знав 14 мов, – цю свою діяльність він позиціонував як важливий для кожного освіченого народу культурний чинник. Водночас деякі наукові, зокрема етнографічні, праці Франка спрямована на зміцнення української державності і самобутності.

Розголос діяльності нашої ініціативи вже дійшов до обласних центрів, вищих навчальних закладів, творчих і наукових організацій. Нас підтримує Музей Івана Франка у Львові, Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі», численні громадяни українського походження Канади, США, Франції та інших країн, ‒ акцентував Станіслав Довгий.

В Україні є кілька десятків пам’ятників Іванові Франку, більшість з них ‒ на заході країни, де переважно жив і працював письменник. Окрім того, монументи Каменяру є і в інших країнах світу, зокрема в Австрії, Хорватії, Чехії, Канаді. Проект пам’ятника Іванові Франку в Києві та деталі його будівництва громадська ініціатива буде обговорювати з народом України.

06.08.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН