НА  ОДНОМУ  ДИХАННІ
У Києві випускників Малої академії наук навчали ораторській майстерності

prev next

Як говорити так, щоб тебе розуміли навіть без слів, як бути красномовним і впевненим під час публічного виступу, перед телекамерою чи на сцені – саме цього 8 і 9 вересня навчали на ораторському інтенсиві «Level up», який організувала і провела в Києві ВГО «Асоціація випускників Малої академії наук України».

У перший день тренінгу учасники проекту прослухали теорію і випробували на собі вправи з уваги оратора метоповідомлень Вероніки Літкевич, а разом з Ольгою Водолажською навчалися впевненості під час публічних виступів. Вероніка Селега ознайомила молодь з артикуляційною гімнастикою й емоційною підготовкою до виступу. Базову інформацію щодо «чорної риторики» слухачі пізнавали в іграх з Артемом Монастирським.

Координатор проекту, виконавчий директор Асоціації випускників Малої академії наук України Віра Іванчук на презентації інтенсиву акцентувала, як важливо правильно стояти перед публікою, у що бути одягненим, які жести, міміку, погляди використовувати в комунікаціях з людьми.

– Саме для випускників МАН ці знання і навички дуже актуальні, тому що вони захищають свої наукові дослідження, працевлаштовуються на роботу, і щоб вони могли представити себе якомога краще й ефективніше, ми робимо такі заходи. В нашій програмі брали участь сім спікерів ­– актори, теле- і радіоведучі, власники ораторських шкіл. Вони придумали і випробували на собі багато методик і технік ораторської майстерності, що нині активно реалізуються під час навчання, – зазначила Віра.

Другий день інтенсиву був присвячений пізнанню впливу голосових характеристик на сприйняття управлінських вмінь та лідерських якостей людини від Наталії Махно, а також вербальним конструкціям для підвищення ефективності комунікацій від Костянтина Мельника. Феєричним було заняття із вміння ставити запитання і відповідати на співбесіді або на прес-конференції, які яскраво організував режисер Київського театру на Подолі Володимир Кудлінський.

На завершення молодь випробувала себе в промовах у ролі… кандидата у президенти країни, щоб за одну хвилину досконалим за змістом і красномовністю виступом стати першим у колі однодумців.

Студентка КНУ імені Тараса Шевченка Мар’яна Макара в захваті від інтенсиву, який молода філолог-славістка сприймала на одному диханні:

– На цьому проекті чудово підібрані спікери: тут ми побачили представників театру та медіа-сфери, які прекрасно доповнюють один одного з точки зору практичних навичок оратора.

Найкращими для учасників стали ті заняття, де жваві практичні вправи при повній самовіддачі оратора були у балансі з теоретичною частиною: і новому навчалися, і себе під наглядом майстрів та за оцінками друзів перевіряли. Все інше можна прочитати у підручниках, пізнати мовленнєві й акторські техніки в YouTube або на практиці в театральних студіях чи дискурс-клубах. Тільки завзято навчайтеся і впевнено дійте – всі двері відчиняться перед вами!

Сергій Кутняков
11.09.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН