НА ШЛЯХУ ДО МЕТИ
Розпочали роботу одразу три відділення конкурсу-захисту МАН

prev next

14 квітня в Києві пройшло урочисте відкриття відділень математики, економіки і фізики й астрономії Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів Малої академії наук. Як завжди, святкова церемонія супроводжувалася чудовою музикою у виконанні заслуженого артиста України Тараса КОМПАНІЧЕНКА і гурту «Хорея Козацька» та приємними сюрпризами від почесних гостей.

Президент Малої академії наук України, член-кореспондент Національної академії наук України, академік Національної академії педагогічних наук України, доктор фізико-математичних наук Станіслав ДОВГИЙ привітав учасників і нагадав – а декому і відкрив – імена наших видатних земляків, які досягли світової слави і визнання. На жаль, громадськість поки що мало знає про українських учених, митців, чиї імена замовчували десятиліттями. Тому найближчим часом Мала академія наук присвятить їм пам’ятні заходи, створить серію біографічних фільмів.

Зі словами привітань з Великодніми святами і початком відповідального змагання до фіналістів звернувся політик, народний депутат України, журналіст Олег ЛЯШКО. Він навів імена нобелівських лауреатів, які є вихідцями з України або тісно пов’язані з нею – приміром, мікробіолог Ілля Мечников, фізики Ісидор Рабів, Петро Капиця, Лев Ландау – і висловив переконання, що незалежна Україна дасть світові ще багатьох лауреатів Нобелівської премії, серед яких, можливо, будуть і нинішні МАНівці:

Я щиро радий вітати наукову молодь, бачу в залі багато молодих, гідних, розумних облич, відчуваю ваше хвилювання і переживаю разом з вами. Сьогодні на нашу долю випали нелегкі часи, на жаль. Економічні негаразди, зовнішні фактори – все це болюче впливає на стан наукової галузі нашої країни. Але попри все, дивлячись на ваші обличчя, мене переповнює впевненість у перемозі і гордість за українську державу. Ви є надія України і української науки. І тому я абсолютно переконаний, що все у нас обов’язково буде добре, що ваш розум, енергія спричиняться до появи десятків і сотень нових професорів, академіків, нобелівських лауреатів. А ми, політики, маємо зробити все від нас залежне, щоб ваші знання могли примножити славу рідного краю.

Знання – це найважливіше. Якщо в тебе є знання і голова на плечах, то з Божою поміччю ти точно всього в житті досягнеш. Тому я хочу звернутися до вас: сподівайтеся тільки на себе, не чекайте з моря погоди. Ніхто для вас нічого не зробить, якщо ви самі для себе не зробите. Користуйтеся тим часом, коли сьогодні у вас є можливість учитися. Ставте перед собою найвищу мету, яку ви тільки бачите. І якщо ви пройдете навіть половину шляху до тієї мети, все одно зайдете дуже далеко. Я переконаний, що всі, хто тут знаходяться, добре знають, чого хочуть, які у вас цілі і завдання в житті. Дай Бог, щоб ви їх реалізували. Я бажаю вам перемог, віри в себе і віри в Україну.

На завершення Олег ЛЯШКО презентував Малій академії потужний ноутбук, який стане призом для наймолодшого переможця.

Промова доцента кафедри загальної математики механіко-математичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидата фізико-математичних наук, голови журі відділення математики Володимира ПЛАХОТНИКА була сповнена конкретики: науковець розповів про особливості контрольної роботи, яку належить написати конкурсантам.

А співробітник компанії Google, куратор проекту Google Science Fair в Україні Олександра МЕЛЬНИК запросила молодих дослідників взяти участь у конкурсі Google Science Fair і спробувати створити амбітний проект, що може змінити світ навколо нас. Прийом заявок триватиме до 18 травня. Проекти можуть бути з різних галузей науки: від біології до комп’ютерних наук і антропології. Переможці отримають грошові нагороди на навчання і гранти на модернізацію класних кімнат від Scientific American і Google; поїздку на Галапагоські острови у складі експедиції National Geographic; можливість відвідати дизайнерів LEGO в їхній штаб-квартирі в Данії, а також шанс побувати на космодромі Virgin Galactic.

Варто зауважити, що учні Малої академії щороку блискуче виступають на різноманітних міжнародних інтелектуальних конкурсах і олімпіадах, тому цілком можуть здобути першість і в цьому змаганні. А найближча мета – перемога у Всеукраїнському конкурсі-захисті МАН – підкориться найкращим уже сьогодні.

Тетяна КУТНЯКОВА
15.04.15
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН