НА  СТАРТІ  МОЖЛИВОСТЕЙ
У Малій академії наук України розпочався новий навчальний сезон

prev next

Традиційно вересень – початок навчання у школах і підготовка до старту позашкільних занять. У цей період формуються групи за різними напрямами підготовки, проводяться демо-уроки і відкриті заняття.

Для дітей наймолодшої вікової категорії – першокласників ‒ особливий напрям у Малій академії наук України пропонує Дитяча академія «Футурум», яка запрошує навчатися за методикою CLIL німецькою мовою фізиці, хімії, географії, астрономії, біології. Так, окрім природничих наук «першачки» опановуватимуть ще й німецьку мову. А для дітей 1‒6-х класів готують заняття за міждисциплінарною програмою (фізика, хімія, географія, астрономія, біологія, інженерія, історія та риторика).

11‒12 вересня академія вже провела в «МАНЛаб» відкриті уроки з хімії, біології, астрономії, які викладачі «Футурум» готували спільно з польськими колегами з Вроцлава за новою методикою «ТРП». «Творче розв’язання проблеми» – новий підхід, який сприяє творчому розвитку дитини, роблячи акцент на самостійне навчання через запитання та дослідження проблем. Так, на уроках діти самостійно ставили перед собою проблему, досліджували її вплив, шукали варіанти розв’язання і пропонували найбільш прийнятний з них. А перші заняття цього сезону розпочнуться 18-го (за методикою CLIL) і 22 вересня (за міждисциплінарною програмою) – поспішайте!

Ще один проект, навчання у якому презентуємо, – заняття в мовній школі «Brainy English». Набір учнів 6‒15 років на 2018/2019 навчальний рік триває! Англійська з науковим підґрунтям відповідно до віку дитини, цікаві практичні заняття й експерименти, весела граматика, міні-групи (6 осіб) і система заохочень – усе це у програмі курсу з 17 вересня, а відвідати безкоштовні демо-уроки можна 14 та 15 вересня в Києві по вул. Мельникова, 63.

Чекає своїх учнів 7‒16 років і Школа мислення і комунікацій PRAXIS, яка працює за всесвітньо відомою та впровадженою в більш ніж 80 країнах світу методикою «Р4С». Школа ефективно розвиває такі компетентності у дітей, як читання з розумінням, критичне і креативне мислення, уміння висловлювати усно і письмово власну думку, розв’язання складних абстрактних та життєвих проблем, прийняття рішень.

А ще Мала академія наук України розшукує учнів 8–10-х класів з усієї України, готових взяти участь у проекті «Агенти змін. Діти» 2018/2019! Школа «Агенти змін» діє з 2015 року на базі НЦ «МАНУ» як перший системний проект з громадянської освіти в Україні для підлітків, яких заохочують до саморозвитку, відповідального громадянства, проактивної участі і розвитку громад. Усі сесії проходять у неформальній та творчій атмосфері з використанням інтерактивних методик разом з досвідченими тренерами і запрошеними лекторами.

Школи «Агенти змін» відбудуться у Києві, Львові, Вінниці і Полтаві в чотири етапи по три дні в кожному. Навчання (безкоштовне) триває з листопада 2018 року до вересня 2019 року. Креативно навчатися і більше дізнатися про цей та інші проекти неформальної освіти «Агентів змін» можна на воркшопах, черговий з яких був організований у Києві 8 вересня у благодійному магазині «Ласка».

Також до 1 жовтня триває добір учасників на XХVІ Міжнародну конференцію юних дослідників «International Conference of Young Scientists» (ICYS-2019), яка відбудеться з 19 по 25 квітня 2019 року в м. Куала-Лумпур (Малайзія).

Міжнародна конференція «ICYS» – це щорічне змагання учнів у галузі фізики, математики, інформатики та екології, під час якого школярі захищають свої науково-дослідницькі проекти. Національний відбір української команди проводять Мала академія наук та Інститут обдарованої дитини НАПН України.

До участі у національному відборі «ICYS-Україна» запрошуються учні загальноосвітніх шкіл 14–18 років, члени Малої академії наук, які досягли високих результатів у конкурсі-захисті учнівських дослідницьких робіт МАН України і роботи яких є результатом власного дослідження, виконаного під керівництвом педагогічного та наукового керівників. Обов’язковою умовою є вільне володіння учнем англійською мовою в межах окресленої наукової проблематики і вміння вести науковий діалог.

Окрім того, Мала академія наук України запрошує всіх охочих взяти участь у Тижнях науки 16‒21 вересня 2018 року в лабораторії експериментальних досліджень «Ех Lab» (вул. Мельникова, 63). Протягом семи днів провідні українські вчені, теоретики і практики, проводитимуть заняття з фізики, хімії, біології, IT-технологій. Тож у кожного є можливість дізнатися: чи реально здійснити велике відкриття у сучасній фізиці без команди, як нинішні технології змінюють наші уявлення про еволюцію рослин, що таке дифузійна камера, як створити власний програмний проект, яке воно ‒ життя під мікроскопом ‒ та про багато інших не менш цікавих відкриттів зі світу науки!

Ми ще маємо багато проектів, заходів і планів для розвитку дитячої пізнавальної активності, тому стежте за нашими анонсами у соціальних мережах та інформацією на офіційному сайті man.gov.ua.

Долучайтеся до наших проектів, і нехай навчання буде успішним!

Сергій Кутняков
13.09.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН