НА ВІСТРІ СВІТОВОЇ НАУКИ
Відомий французький хімік Даніель Гранде прочитав лекцію для учнів МАН

prev next

15 січня в лабораторії експериментальних досліджень «Ex Lab», яка діє у структурі НЦ «МАНУ», зібралися талановиті старшокласники, зацікавлені хімією. У рамках нещодавно започаткованого проекту «День з професором» вони отримали унікальну нагоду поспілкуватися зі знаним у світі хіміком Даніелем Гранде – спеціалістом у галузі отримання й дослідження пористих полімерних матеріалів і мембран, директором інституту хімії та матеріалознавства «Комплексні полімерні системи» Університету «Paris-East».

Протягом лекції «Функціональні полімерні матеріали різної пористості: від проектування до застосування» («Functional Polymeric Materials with Various Porosity Scales: From design to application») слухачі дізналися про високомолекулярні речовини, які широко застосовують у різних сферах виробництва – таких, як мікроелектроніка й енергетика, наномедицина і біотехнології (тканинна інженерія, адресна доставка ліків та ін.), авіабудівництво і військова галузь тощо. Пан Даніель цікаво і доступно розповів про останні досягнення у сфері пористих полімерів та мембранних матеріалів, методи їх одержання і регулювання пористої структури, а також про можливості практичного застосування таких матеріалів.

Французький науковець був приємно вражений сучасним устаткуванням, що є в арсеналі хіміко-біологічної лабораторії «Ex Lab», і вмотивованою аудиторією слухачів. На його думку, такі популярні лекції є дуже важливими:

– З початку 90-х років у Франції, як і в Україні, відбувається падіння інтересу до науки. Дедалі менше молодих людей ідуть у науку, і відповідно зменшується кількість тих, хто займається тими речами, які рухають прогрес. І зараз у Франції, як і в Україні, намагаються активно залучати вчених, співробітників університетів, професорів для роботи із школярами, студентами. Адже чим раніше вчені почнуть працювати з учнями, тим ефективнішими будуть результати з точки зору мотивації, активізації дослідницьких талантів майбутніх науковців.

Такої самої думки дотримується і науковий співробітник Інституту хімії високомолекулярних сполук НАНУ, викладач хімії в лабораторії «Ex Lab» Олександр Толстов. З професором Гранде він знайомий більше 14 років, з часів навчання в аспірантурі і роботи над спільним проектом.

– Даніель – дуже компанійська, обізнана людина, відомий спеціаліст у галузі пористих полімерів. Тому коли з’явилася нагода, ми з радістю його запросили зустрітися з нашими учнями. На школах ми познайомилися зі старшокласниками, які мають велике прагнення займатися наукою і добрі знання для того, щоб опанувати інформацію, яку викладають серйозні професори, науковці з різних країн світу, – зазначив пан Олександр.

Зустріч з професором Гранде справила на школярів велике враження: в них з’явився ще один стимул поглиблювати знання в улюбленій галузі та вдосконалювати свою наукову англійську.

– Я не можу сказати, що зрозуміла повністю кожне слово, але для мене взагалі було сюрпризом, що я можу абсолютно спокійно сприймати інформацію з хімії англійською мовою. Для мене це перший такий досвід, – розповіла Дарина Белінська, одинадцятикласниця Авіакосмічного ліцею НАУ. – Тут я побачила, як насправді, в реальному житті використовуються ті знання, які я наразі отримую в школі і частково на курсах. І я бачу, що цим можна займатися, адже це перспективно у практичному сенсі і дійсно цікаво.

У рамках проекту «День з професором» співробітники «Ex Lab» і надалі планують запрошувати на зустрічі з молоддю відомих зарубіжних і вітчизняних учених, щоб якомога більше школярів ознайомилися із сучасними напрямами наукових досліджень.

Тетяна Чернецька
16.01.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН