НА ЗАКАРПАТТІ ТРИВАЄ МІЖНАРОДНА ЛІТНЯ ШКОЛА З ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ ЗЕМЛІ – ЇЇ ПРОВОДЯТЬ У МЕЖАХ АКАДЕМІЇ COPERNICUS МАН

prev next

З 1 по 7 липня у с. Поляна Свалявського району Закарпатської області проходить міжнародна літня школа з дистанційного зондування Землі (ДЗЗ). Юні дослідники матимуть змогу на практиці навчитися моніторити Землю з допомогою ДЗЗ та апробувати останні освітні методики, що були напрацьовані Малою академією наук України у рамках Програми Європейського Союзу зі спостереження за земною поверхнею – Copernicus. Окрім українських школярів, учасниками школи стали учні зі Словаччини та Польщі.

Програма літньої школи містить лекції та практичні заняття. На них учасники дізнаються, як, використовуючи космознімки, моніторити зміни в кожному окремому місті. Крім того, вони будуть проводити реальні наукові дослідження: оцінювати наслідки лісових пожеж та екологічних катастроф, моніторити повені, хімічний склад атмосферного повітря тощо.

Завдяки новітнім технологіям, що передбачають використання широкого спектра механізмів – від космічних супутників до вимірювальних систем на Землі, в морі та в повітрі, можливо робити інноваційні дослідження в економічній, екологічній, транспортній, енергетичній, науково-дослідницькій, безпековій та інших сферах.

У рамках Школи учасники ознайомляться з попередніми успішними дослідженнями, що були виконані учнями Київського територіального відділення Малої академії наук України, і проведуть актуальні для своїх країн наукові пошуки.
Довідка:

Національний центр «Мала Академія наук України», одна з перших організацій – не членів країн Європейського Союзу (ЄС), отримав статус Академії Copernicus.

Сфера космічної діяльності є одним із розділів Діалогу високого рівня Україна – ЄС щодо горизонтальних питань та окремих секторів промисловості, а також кластера 2 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС, до компетенції якого належать питання космічної галузі.

Copernicus є програмою Європейського Союзу зі спостереження за земною поверхнею (раніше ця програма була відома як GMES – Глобальний моніторинг навколишнього середовища та безпеки). Програма пропонує інформаційні послуги на основі супутникової системи спостереження Землі (супутники Sentinel). Сервіс надає повний безкоштовний та відкритий доступ до всіх зібраних даних. Інформація, надана за програмою Copernicus, може бути використана дослідниками та кінцевими користувачами для широкого кола завдань у різних галузях. Наприклад, в управлінні територіями, регіональному та місцевому плануванні, сільському, лісовому та рибному господарстві, для забезпечення цивільного захисту населення, покращення транспортної інфраструктури та мобільності, туризму.

Програма Copernicus координується Європейською Комісією та Європейським космічним агентством (ESA). Ідеї програми імплементують держави-члени Європейського Союзу, Європейська організація з експлуатації метеорологічних супутників (EUMETSAT), Європейський центр середньострокових прогнозів погоди (ECMWF), агенції ЄС.

Ілля Завадовський
05.07.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН