НАЩАДКИ ВІЛЬНИХ
Пройшов Всеукраїнський вишкіл імені Князя К. І. Острозького

prev next

Цей військово-патріотичний захід відбувався з 18 по 23 червня в Очакові Миколаївської області. Вишкіл «Нащадки вільних» спрямований на збільшення чисельності молоді, готової до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України. Подія проводилася за підтримки Міністерства молоді і спорту України та Миколаївської обласної державної адміністрації. Взяли участь у цьому вишколі і представники Малої академії наук України.

Впродовж п’яти днів молодь із різних регіонів України знайомилася із базовими поняттями тактичної оборони, опановувала основні психологічні прийоми поведінки у критичних ситуаціях. Учасники засвоїли знання із цивільної та військової тактичної медицини, а також правила поводження зі зброєю. Окрім цього хлопцям і дівчатам розповідали про основи права, пропонували наукові практикуми, спрямовані на розвиток кмітливості та винахідливості.

У заході взяли участь команди з 13 областей України, кожна з яких мала на початковому етапі пройти чотири навчальні локації: поводження зі зброєю, домедична допомога, «Правопорядок» від Національної поліції та «Науковий чарівник», на якій була представлена Мала академія наук України.

Саме на цій локації працівники МАН пропонували командам не тільки провести різноманітні наукові експерименти власноруч, а й пояснити їх з точки зору фізики, хімії та математики. Наприклад, щоб зібрати розсипаний перець власною головою, представник команди, яка змагається, мав здогадатися, що це можна зробити, використовуючи принцип електростатики. Для цього треба лише намагнітити волосся повітряною кулькою.

Експерименти кожна з команд, що приходила на локацію, обирала за жеребом. І якщо при виконанні завдання у конкурсантів виникали певні труднощі, суперники отримували змогу допомогти з відповіддю, інколи рішення шукали всі разом.

За три дні локацію «Науковий чарівник» пройшли усі. Різниця у балах між учасниками була невеликою. Навіть наймолодша група з Павлограда, у якій діти тільки почали вивчати фізику, впоралась із завданнями на рівні дорослих.

У фінал вийшли команди з Одеси та Миколаєва. Щоб визначити переможця МАНівська локація запропонувала фіналістам інженерну гру «Побудуй вежу». Потрібно було звести найстійкішу, найвищу, але при цьому естетичну конструкцію із зубочисток, пластиліну, клейкої стрічки, паперу, соломинок для коктейлів, огірка, морквинки тощо. Після завершення відведеного часу представники МАН провели експертну оцінку зведених веж, оцінюючи розміщення центру тяжіння і ступінь стійкості конструкцій. Враховувались ще й вдалі інженерні рішення та оригінальність використання складових. У напруженій боротьбі під галас інших учасників перемогу на локації «Науковий чарівник» здобула команда Миколаївської області. Це допомогло її учасникам зрівняти з одеситами результати загального конкурсу, де підсумовувалися бали за всіма локаціями. Тож ці дві команди стали співпереможцями вишколу.

У серпні шість найсильніших команд цього заходу поїдуть вже на Міжнародний вишкіл «Нащадки вільних», а представникам МАН треба подумати над новим кейсом наукових експериментів, які пропонуватимуться там учасникам.

Олексій Смірнов
27.06.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН