НАСИЧЕНИЙ  ГРАФІК  МАНІВЦІВ
Учасники двох літніх шкіл МАН повернулися з Ужгорода

prev next

Літо – це не тільки пора відпочинку, а й чудова нагода поєднати приємне з корисним. Цікаве навчання, тематичні екскурсії, нові знайомства, різноманітні майстер-класи – це лише невеликий перелік активностей, організованих для учасників літніх шкіл. Саме так, насичено і продуктивно, з 3 по 9 липня в Ужгороді проходили Всеукраїнські літні школи – з мистецтвознавства та філологічна. Організатори недаремно обрали столицю Закарпаття, адже вона увібрала в себе дух багатьох культур – української, угорської, австрійської, чеської.

Родзинкою освітньої програми став Музей сучасного мистецтва Енді Воргола, одного із засновників попарту. Творчий доробок всесвітньо відомого американського митця підкорив серця юних відвідувачів епатажністю, інсталяціями та незвичністю мистецьких образів. Знайомство з творчістю Воргола не обмежилося спогляданням робіт. Школярі пробували себе у ролі митців, створюючи попарткартину й автопортрет.

Закарпатський обласний художній музей імені Йосипа Бокшая вразив розмірами як виставкової, так і фондової колекції робіт. Тут учасники мали змогу споглядати оригінальні роботи не лише одного із засновників закарпатської школи мистецтва, а й картини інших видатних митців різних епох та напрямів. Знайомство із культурою краю продовжилося у Закарпатському краєзнавчому музеї імені Тиводара Легоцького. Це місце вразило духом середньовічної старовини і однією з найбільших колекцій бронзи у Європі. Відбулася і творча зустріч із письменником Олександром Гаврошом, яка пройшла в атмосфері дружнього спілкування.

Під час проведення шкіл учасники також відвідали Закарпатський музей народної архітектури та побуту, найстаріший скансен України. Нині це 13 експозицій давніх поселень, які передають колорит старожитностей, звичаїв та вірувань різних епох. Яскравим був візит до готельно-туристичного комплексу «Воєводино» й участь в етнофольклорному святі «KUPALA FEST», де пройшла фотосесія дітей в автентичному вбранні.

Кожен учасник мав змогу проявити свої таланти у різних артмайстернях: японська кусудама (оригамі), ліплення з глини, мистецтво витинанки, рапортна композиція.

Креативністю вирізнялися не лише майстер-класи мистецького спрямування, а й заняття з української філології. Вправи допомогли школярам відшліфувати власні знання. А завдяки тренінгу з розвитку креативного мислення МАНівці зрозуміли, що саме їм потрібно для успішного майбутнього. Вечори літніх шкіл пройшли під акомпанемент закарпатських мелодій. Молодь брала уроки хореографії та розучувала народні пісні, активно готуючись до заключного артвечора.

Додому учасники повезли незабутні враження і бажання зустрітися знову. А як усі ми добре знаємо – якщо дуже сильно чогось хотіти, то це обов’язково здійсниться.

Анна Чумак, методист НЦ «МАНУ»
10.07.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН