НАУКА:  ЦІКАВО  ПРО  СКЛАДНЕ
В Івано-Франківській області відбувся відкритий лекторій НЦ «МАНУ»

prev next

Парадоксальні демонстрації, що розвивають допитливість і нешаблонне мислення, розмови про закони Всесвіту і таємниці мікросвіту, можливість поставити фізичні досліди і зробити перші кроки до власної колекції мінералів – такий набір наукових цікавинок привезли на Івано-Франківщину співробітники лабораторії «МАНЛаб». Відкритий лекторій у межах проєкту «Всеукраїнські наукові мобільні студії» проходив 8–9 листопада, організував його Національний центр «Мала академія наук України» спільно з Івано-Франківським обласним відділенням МАН.

Учасниками події стали учні та вчителі Долинського наукового ліцею-інтернату, слухачі і керівники гуртків технічного, фізико-математичного напрямів, методисти обласного відділення Малої академії наук.

Із застосуванням наукового та інженерного методів у дослідженнях слухачів ознайомив завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ», кандидат педагогічних наук Ігор Чернецький. Як розвивалася ядерна фізика, які досягнення і тренди існують у цій галузі – про це під час лекції на тему «Фізика мікросвіту від давнини до сучасності» розповів провідний інженер НЦ «МАНУ» Юрій Шиховцев.

Своєю чергою, науковий співробітник НЦ «МАНУ», експерт з мінералогії Євген Пащенко за допомогою цифрового USB-мікроскопа показав школярам красу і складність внутрішньої будови гірських порід. Підлітки дізналися про способи їх утворення, хімічний та мінералогічний склад і можливості використання в різних сферах науки і технологій.

Крім того, МАНівці Івано-Франківщини отримали нагоду попрацювати із сучасним лабораторним обладнанням протягом фізичного практикуму. Учні разом зі своїми викладачами по черзі виконували п’ять дослідницьких робіт: визначали швидкість поширення звуку в повітрі, вивчали лінійні елементи електричних кіл, досліджували падіння тіл у полі сил тяжіння Землі, ефективність роботи вітрогенератора та закон Ампера для дії сили на провідник, який перебуває у магнітному полі.

За оцінкою фахівців НЦ «МАНУ», учасники лекторію продемонстрували високий рівень володіння теоретичним матеріалом і неабияку зацікавленість у набутті нових знань і вмінь у перспективних галузях науки.

Тетяна Чернецька
10.11.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН