НАУКА  ТА  ІННОВАЦІЇ  ДЛЯ  УНІКАЛЬНОГО  МІСТА
Виїзний лекторій НЦ «МАНУ» побував у Славутичі

prev next

14 грудня МАНівська «Мобільна студія популярної науки» працювала у Славутицькому ліцеї Київської області. З учнями і педагогами закладу спілкувалися завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ» Ігор Чернецький і декан інженерно-фізичного факультету НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», член-кореспондент НАНУ Петро Лобода.

Славутич – наймолодше місто в Україні: його заклали 1986 року для евакуйованих після Чорнобильської катастрофи працівників ЧАЕС. Більшість його мешканців досі пов’язані з атомною галуззю, тут багато спеціалістів-ядерників. Розташований за 200 км від обласного центру, серед лісів поряд із білоруським кордоном, Славутич, утім, має величезний науковий потенціал. Розвивати і примножувати його – завдання молоді. Саме на цьому акцентували увагу учасники лекторію.

Ігор Чернецький пояснив школярам, як використовувати науковий метод в експериментальних дослідженнях. На прикладі проблемного запитання «Чому поверхня бурульки має хвилясту форму?» підлітки вибудовували алгоритм науково-дослідницької роботи: визначення проблеми, попередній пошук інформації, формулювання гіпотези, проведення експерименту, опрацювання і представлення отриманих результатів.

Особливий інтерес викликали фізичні експерименти. Учні поглибили знання про явище електромагнітної індукції на прикладі взаємодії неодимового магніту з мідною трубкою, спостерігали перетворення потенціальної енергії деформованого тіла на кінетичну під час досліду з розвивальною іграшкою дропер та із захватом стежили за динамічними ефектами диска Ейлера.

Петро Лобода розповів про сучасні напрями світових і вітчизняних досліджень у галузі матеріалознавства. Школярі побачили новітні матеріали, які використовують у різних галузях промисловості і медицини. Серед них – вироби з металевих порошків; наноматеріали з пам’яттю форми; деталі, надруковані на 3D-принтері; елементи військового захисного спорядження із синтетичних матеріалів. Яскравим фіналом лекції стала демонстрація ефекту Мейснера – левітації магніту над надпровідником, охолодженим за допомогою рідкого азоту.

Науковці не оминули увагою і педагогів: учителі навчальних закладів міста дізналися про світові тенденції розвитку дослідницької діяльності учнів, набули навичок роботи з новітнім лабораторним обладнанням та ознайомилися з методичними розробками фахівців НЦ «МАНУ».

Тетяна Чернецька
16.12.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН