НАУКОВІ ФОКУСИ
Проект «Науково-популярні лекції для дітей-переселенців» триває

prev next

З березня по квітень цього року НЦ «Мала академія наук України» долучився до проведення науково-популярних занять для дітей, які переїхали зі сходу України до Київщини внаслідок військових дій. У рамках цього проекту 19 липня розпочався цикл науково-популярних лекцій і майстер-класів для дітей-переселенців з інвалідністю. До ініціативи долучився також і волонтерський центр «Фролівська 9/11», який опікується понад 70 сім’ями-переселенцями з Луганської і Донецької областей. Дітей із цих родин запрошуватимуть відвідати лекції МАН. Перший майстер-клас відвідало вже 10 учнів з інвалідністю.

Ініціатор лекцій Олексій Смірнов розповів: планується ще п’ять лекцій, які проводитимуться щосереди:

Хочемо провести такі інтерактивні заходи для дітей з аутизмом і церебральним паралічем.

На першому майстер-класі Олексій Смірнов демонстрував дітям фізичні експерименти. Одним із них була «фараонова змія» – так називають низку реакцій, які супроводжуються бурхливим виділенням газу. Загалом виглядає так, ніби із суміші реагентів виповзає велика змія і рухається, як справжня. Також діти робили експеримент із поверхневим натягом рідини. За основу брали молоко, у яке домішували харчові барвники. Ці кольорові домішки – менш щільні за молоко, тому плавали на поверхні і створювали чудернацькі ефекти різних барв. А те молоко, яке не використовувалося для експерименту, діти з радістю випивали.

Ще проводили експерименти для дослідження тиску: кульку, наповнену водою, поміщали у трилітрову банку; «змушували» розлиту рідину всмоктатися назад у склянку. Також діти пролазили крізь аркуш паперу А4, але могли це зробити тільки завдяки правильно зробленому розрізу.

Коли ми проводили такі експерименти для дітей-переселенців, то під враженням від побаченого одна з наших юних глядачок безперестанку демонструвала мамі і всій своїй сім’ї, як кулька може вміститися у трилітрову банку. Чим дуже втомила рідних, – поділився Олексій Смірнов.

На майстер-клас організатори запросили найбільш активних учасників березнево-квітневих науково-популярних лекцій, які допомагали у проведенні дослідів.

На наступних заняттях демонструватимуть математичні фокуси, а потім – наукові дослідження бутербродів, які падають. За спогадами Олексія Смірнова, учасники весняних лекцій цим практикумом були задоволені, адже бутерброди робили із шоколадним маслом і ніхто не втримався від поїдання експериментального матеріалу.

Для викладання наступних лекцій та майстер-класів залучатимуть учених різних спеціальностей, адже планується охопити такі дисципліни, як математика, біологія та фізика. Всі ці науки дітям розкриватимуть в інтерактивний та експериментальний спосіб.

Людмила Копко
21.07.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН