НАУКОВІ  КОМПЕТЕНЦІЇ  ДЛЯ  ПЕДАГОГІВ
Методисти МАН ознайомлювалися з науковим досвідом освітян Херсонщини  

prev next

28–30 травня у Херсоні Національний центр «Мала академія наук України» спільно з Херсонською МАН проводили Всеукраїнський семінар-практикум методистів наукового відділення наук про Землю обласних малих академій наук учнівської молоді «Актуальні напрями науково-дослідницької діяльності учнів у відділенні наук про Землю МАН України».

Педагоги обговорювали методики проведення географічних досліджень у наукових гуртках та секціях системи МАН, навчалися використовувати сучасні метеорологічні прилади у навчально-дослідницькій діяльності, знайомилися з досвідом роботи Херсонського територіального відділення МАН щодо організації науково-дослідницької діяльності учнів у науковому відділенні наук про Землю.

Практичні заняття семінару проходили у різних наукових установах Херсонщини, наприклад Херсонському державному університеті та Херсонському гідрометеорологічному технікумі Одеського державного екологічного університету. Також освітяни відвідали заповідник «Асканія-Нова» ім. Ф. Е. Фальц-Фейна – науковий осередок дослідження степової зони півдня України.

Як запевнила завідувач лабораторії хіміко-біологічних наук та наук про Землю НЦ «МАНУ» Світлана Швець, найбільше учасникам запам’яталося заняття, на якому педагоги ознайомлювалися із сучасними метеорологічними приладами.

– Такі новинки дуже корисні у навчально-дослідницькій діяльності учнівської молоді. Це цікавий досвід, тому кожен з учасників семінару взяв активну участь як в обговоренні проблем, так і в практичному застосуванні приладів.

А науковий співробітник Інституту географії Національної академії наук України Анатолій Кушнір відзначив доповідь завідувача кафедри екології та географії Херсонського державного університету Олексія Давидова, що була присвячена можливостям використання ГІС-технологій для наукових ландшафтознавчих та геологічних досліджень.

– Науковці продемонстрували можливості відкритого інструментарію Google-карт та відкритих вебресурсів на зразок www.windy.com для дистанційних природничих досліджень. Отримана інформація стане у пригоді для розроблення методичних рекомендацій під час написання наукових робіт учнями секцій відділення наук про Землю.

Як зазначили представники територіальних відділень МАН, семінар-практикум значно підвищив рівень їхніх наукових компетенцій, а інформація, отримана під час лекцій, бесід і практичних занять, була цікавою та корисною. Тож усі учасники наголосили на необхідності систематичного проведення таких заходів і готуються ділитися цікавими напрацюваннями з колегами.

31.05.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН