НАУКОВИЙ  АЗАРТ
Відбувся фінал Всеукраїнського Інтернет-турніру із природничих дисциплін

prev next

20 грудня в лабораторії «МАНЛаб» пройшов фінальний етап Всеукраїнського Інтернет-турніру із природничих дисциплін. Це навчальне змагання Національний центр «Мала академія наук України» проводить уже увосьме. Його учасники мають нагоду поглибити знання з предметів природничого циклу, розвинути творчі й дослідницькі здібності, а також сформувати компетенції XXI століття: вміння працювати в команді, критично мислити й аналізувати інформацію.

Завдання турніру – відео- та фотодемонстрації із запитаннями за п’ятьма напрямами: астрономія, фізика, хімія, біологія і географія. Вони є здебільшого міжпредметними і не мають готової відповіді. Щоб її знайти, потрібно опрацювати різні джерела і самостійно дійти висновків.

Цьогоріч у змаганні взяли участь 255 учнівських команд із 22 регіонів України – загалом близько 1450 школярів. До фіналу вийшли три команди, які набрали найвищі рейтинги за підсумками двох етапів дистанційного відбірного туру: «Креатив» (Волинська обласна Мала академія наук), «Природознавці» (Запорізький електротехнічний коледж Запорізького національного технічного університету) та «Вікторія» (Шосткинський НВК: спеціалізована школа І–ІІ ступенів – ліцей Сумської області).

Фіналістам запропонували п’ять завдань – як відеозаписи, так і живі демонстрації. Приміром, потрібно було зрозуміти принцип дії теплового двигуна, який приводять у рух за допомогою газового пальника та групи магнітів; ідентифікувати мікрометеорити за допомогою цифрового мікроскопа; пояснити, чому жирафа не непритомніє від перепадів кров’яного тиску, та з’ясувати, що сталося із загадковим островом, на якому зникли всі ебенові дерева.

А ключовим завданням була яскрава демонстрація з хімії – взаємодія лужного металу з водою, в яку додано індикатор. Найповнішу відповідь на це запитання дала команда «Вікторія», завдяки чому й змогла вибороти першість, розділивши її з волинським «Креативом». «Природознавці», відповідно, посіли почесне друге місце.

– Нашу долю вирішив тимолфталеїн. В інших відповідях прозвучало слово «лакмус», а мої хлопці і дівчата зазначили точну назву індикатора. Так і отримали вирішальні бали, – усміхається вчителька хімії Шосткинського НВК, заслужений учитель України Олена Борисенко. Її команда бере участь у турнірі вже протягом шести років. – Раніше ми ставали лауреатами, тепер, нарешті, маємо абсолютний результат. Ми неймовірно щасливі і сподіваємося, що ще не раз приїдемо на фінал!

Емоції переповнювали й учасницю волинської команди, десятикласницю Юлю Мельничук:

– Ми й не сподівалися на перше місце, але коли почали грати, виникла така інтрига, така захопливість! Як дізналися про перемогу, в голові крутилося одне: «Вау, невже ми змогли це зробити?!» Хоча завдання фіналу, як на мене, були не дуже складними. Найважчим виявилося пройти відбірний тур. За правилами, завдання відкривають на сайті зранку, дедлайн – до опівночі. А ми всі ходимо в школу, потім – на додаткові заняття… Зібратися всією командою вдалося тільки ввечері, боялися, що не встигнемо відправити відповіді. А тут було цілих п’ять хвилин на кожне завдання, для нас тепер це дуже багато.

Учасників фіналу привітав директор НЦ «МАНУ» Оксен Лісовий, побажавши їм розвивати свої вміння і таланти, бути креативними, натхненними та вірити у свої сили. Крім теплих слів і гучних оплесків, фіналісти отримали подарунки й цінні призи: павербанки і фітнес-браслети від НЦ «МАНУ», сертифікати на цифрові вимірювальні комплекси від ТОВ «НВП “Еngler”», ліцензії на навчальну гру «Minecraft» від ТОВ «Майкрософт Україна» та солодкі подарунки від TM «Start».

Тетяна Чернецька
25.12.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН