НАУКОВИЙ  ПРОСТІР  НОВОГО  ПОКОЛІННЯ
Ініціативу Малої академії наук щодо створення Центру живої науки затвердили на громадському обговоренні

prev next
14 грудня директор НЦ «МАНУ» Оксен Лісовий презентував представникам культурного середовища й академічних структур, провідним науковцям країни концепцію майбутнього Центру живої науки. Зокрема, серед експертів були присутні почесний директор Iнституту магнетизму Віктор Бар’яхтар, директор Інституту гідромеханіки Віктор Грінченко, директор Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна Сергій Комісаренко, заступник директора Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України Сергій Гальченко.

Ця ініціатива Малої академії наук просувається вже два роки й здобула підтримку міністра освіти і науки України Лілії Гриневич. За цей час були проведені соціологічні і маркетингові дослідження, низка консультацій зі світовими експертами і науковими центрами.

До процесу створення нового простору Мала академія наук долучила польських експертів, які свого часу робили всесвітньовідомий Центр науки «Копернік» у Варшаві, представників найстарішого і найпотужнішого Наукового центру Північної Америки – канадського Ontario Science Centre, – а також фахівців із комплексу культурно-освітніх і наукових установ у США – Смітсонівського інституту.

– Практично у кожній столиці Європи і навіть уже й регіональних містечках є центри науки, навколо яких відбувається освітня, виховна діяльність шкіл і університетів. Цю прекрасну практику ми хочемо започаткувати і в Україні, – розповів про виникнення ідеї створення Центру живої науки президент МАН Станіслав Довгий.

Усвідомлюючи необхідність залучення максимальної кількості дітей та молоді у процес наукової самореалізації, експерти МАН ставлять перед майбутнім центром мету зацікавити сучасне суспільство наукою, дати можливість пізнавати світ на практиці. Адже у новому науковому осередку діятимуть інтерактивні простори. Серед них – експлораторіум (від англ. to explore – «досліджувати») – простір освітніх майданчиків, облаштованих експонатами, які пояснюють дію законів природи. Також плануються дитячі наукові студії і різноманітні секції, відкриті лабораторії, науковий коворкінг та інкубатор (простір, створений для доведення наукових ідей), тренінговий центр для педагогів, мовний і виставковий зал, конференц-центр, наукове кафе. Ці активності охоплять різний вік наукової допитливості, кожен знайде для себе щось нове і вартісне – від представників молодшої школи до фахових експертів у різних галузях науки.

Відвідувачі центру зможуть вивчати мікро- та макросвіти, бувати на тематичних виставках, науково-освітніх і культурних заходах, самостійно проводити дослідження, спостерігати за демонстраційними експериментами, науковими шоу і наочними демонстраціями різних закономірностей, брати участь в інтерактивних іграх, тренінгах тощо. Це буде цілком осяжний світ науки, який знайомитиме з дослідницько-експериментальною роботою за напрямами природничих, точних, інженерних, суспільних та гуманітарних дисциплін під фаховим керівництвом експертів. До уваги відвідувачів будуть пропонуватися незвичайні, унікальні, інтерактивні й передові експонати, які демонструватимуть особливості кожної з галузей науки.

Відкриття цього нового освітнього простору планується у Києві на вулиці Антоновича, 180 – поряд з метро, вдалою транспортною розв’язкою, на перших поверхах будівлі Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації.

Підсумком громадського обговорення проекту Центру живої науки стало його затвердження з урахуванням висловлених побажань і зауважень.

– Зараз уже завершена робота над функціональними вказівками для технічного проекту центру. Від цього дня розпочинається архітектурне проектування сучасного освітнього простору, – підсумував Оксен Лісовий.

Відкриття своєрідного музею науки стане одним з ефективних інструментів забезпечення всебічного розвитку талановитих дітей, а також становлення їхньої професійної орієнтації. Крім того, Україна матиме змогу гучно заявити світу про свій потужний науковий потенціал, візиткою якого стане Центр живої науки.

19.12.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН