НАВЧАННЯ З КІБЕРБЕЗПЕКИ
У рамках програми «Нова українська школа» МОН України пройшов «Digital Workshop» з кібербезпеки для вчителів

prev next

Київська Мала академія наук і Торгово-промислова палата України за підтримки офіційного представництва «Google-Україна» 29 жовтня 2018 року провели для вчителів «Digital Workshop» з кібербезпеки. Захід відбувся в рамках освітнього фестивалю управлінської майстерності «Kyiv EdFest» і жовтневого Місяця кібербезпеки. Цього року Україна приєдналася до європейської традиції щодо проведення заходів, спрямованих на підвищення уваги та інтересу суспільства до питань кібернетичної безпеки.

Як зазначив директор із взаємодії з органами державної влади офіційного агентства «Google-Україна» Олексій Сивак, цей навчально-практичний семінар став продовженням співпраці Google з Міністерством освіти і науки України в межах програми «Нова українська школа».

– Ми ставимо за мету поширити інструменти, які існують у компанії, з безпечного користування Інтернетом для більш ніж 60 тисяч вчителів в Україні, – розповів про амбітні плани представник «Google-Україна».

Віце-президент Київської торгово-промислової палати України, голова Антикризового центру кібернетичного захисту бізнесу при ТПП України Володимир Коляденко, вітаючи учасників заходу, зауважив на важливості надання вчителям і батькам сучасних інструментів для мінімізації впливу негативних загроз, що виникають із розвитком цифрових технологій та їх проникненням в усі сфері нашої життєдіяльності.

Сучасні підлітки, фактично, живуть в інтернет-просторі, і це створює необхідність надати представникам освітньої сфери можливість отримати навички володіння сучасним інструментарієм для ведення своєї діяльності і комунікацій з учнями та батьками. Водночас учителі мають отримати відповідні компетенції у сфері інформаційної безпеки, аби убезпечити своїх учнів, щонайменше, від втрати приватних даних. Так вважає директор Київської Малої академії наук Ірина Поліщук, яка привітала всіх присутніх у залі та тих, хто долучився до заходу через онлайн-трансляцію, і побажала продуктивного заняття.

Учасники воркшопу працювали наживо, виконуючи завдання разом з тренером. Спільна взаємодія була організована через інструменти Google Classroom, об’єкти Google Диску. Під час тренінгу були вироблені спільні рекомендації щодо формування навичок безпечної роботи в мережі Інтернет для учнів та дорослих користувачів. Фактично, учасники отримали готовий розроблений навчальний кейс із матеріалами до впровадження (сайт, цифрові вправи, список навчальних відео, посібник). Окрім того, за результатами воркшопу вручено відповідні сертифікати учасників.

Учителі, які виконали всі завдання під час прямого ефіру, отримали електронні сертифікати і взяли участь у всеукраїнському опитуванні з безпеки в мережі Інтернет. За підсумками опитування 50% педагогів зазначили, що мають усі необхідні ресурси для власного навчання з питань кібербезпеки, проте 47% респондентів оцінили власні навички безпечної поведінки в Інтернеті мінімально – від 1-го до 3-х балів з 5, тобто майже половина учасників почувається в онлайн-просторі незахищеною. А більшість, майже 60%, вважають, що поряд із традиційною організацією семінарів/майстер-класів навчання кібербезпеці має бути перенесено в режим дистанційного навчання з метою цілодобового доступу до онлайн-ресурсів відповідних навчальних центрів.

За посиланням можна переглянути трансляцію в запису, щоб дізнатися, які ефективні інструменти для захисту й навчання пропонують розробники Google. А масштабність залучення учасників з усієї Україні демонструє Google карта, яку створили учасники під час заходу.

Вражає і те, що це перший в Україні унікальний досвід організації апробації синхронної роботи учасників заходу та глядачів трансляції, який успішно реалізувала сертифікований тренер Google Антоніна Букач. А його успішність підтверджують дані з онлайн-анкет зворотнього зв’язку, які були запропоновані учасникам для підбиття підсумків. Так, 100% учасників і глядачів зазначили, що отримані знання, навички і досвід будуть корисними для їхньої професійної діяльності.

За матеріалами Київської МАН

01.11.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН