НАЙКРАЩЕ  НАВЧАТИСЯ  ВЛІТКУ  НА  ПРИРОДІ
Три Всеукраїнські літні наукові школи МАН відбулися у мальовничому куточку Хмельниччини

prev next

Літо, період відпусток і канікул, а найкращі учні МАН вперто пізнають улюблені науки. З 20 по 28 червня Національним центром «Мала академія наук України» були проведені три Всеукраїнські літні наукові профільні школи: хіміко-біологічна, математична і школа робототехніки та інформаційних технологій.

Усі школи проходили на комфортній базі відпочинку в селищі Врублівці Хмельницької області. Розташоване серед різнобарвних лісів Прикарпаття на узбережжі Дністра, ця мальовнича місцина прийняла 39 учнів МАН майже з усіх областей нашої країни.

Кожна школа розпочиналася з вечора знайомств і тренінгу на командоутворення. Окрім лекційних, практичних занять та експериментів, була запланована й програма дозвілля. Учні провели інтелектуальне змагання «Що? Де? Коли?», а також під час екскурсії пройшлися навколишніми теренами Наддністрянщини, прогулювалися катером по Дністру. Для МАНівців були організовані і серія стратегічних ігор «Мафія», і спортивні розминки й змагання, і гумористична та креативна презентація кожної з команд «Ліга сміху».

Школу з робототехніки та інформаційних технологій проводив кандидат технічних наук, доцент радіотехнічного факультету НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» Віталій Мосійчук. Під його керівництвом учні налаштовували «зір» робота, дізнавалися про основи Linux для Raspberry Pi, основи мови програмування Python, налагоджували систему безпеки переміщення робота.

– Школярі були поділені на команди. Кожна налаштовувала керування робота по-своєму, але на основі мікрокомп’ютера Raspberry Pі. Це приводило до різних варіантів його управління. Хоч учасники мали різний досвід і навички, але працювали з однаковою мотивацією і самовіддачею, – зазначив Віталій Сергійович.

Викладач біології, молодший науковий співробітник Інституту молекулярної біології і генетики НАНУ Світлана Антоненко працювала зі школярами як на природі, так і в лабораторії.

– Ми досліджували мікрофлору повітря, води і ґрунту. Також діти вивчали вплив різних хімічних елементів на ріст рослин. Оскільки час був обмежений, для спостереження обрали редиску, яка швидко проростає. Ще учні збирали рожеві і блакитні квіти, які потім змінювали колір внаслідок впливу лужного середовища, – розповіла про деталі експериментів пані Світлана.

Педагог хіміко-біологічної школи МАН, старший науковий співробітник відділу полімерних композитів Інституту хімії високомолекулярних сполук НАНУ, кандидат хімічних наук Олександр Толстов наголосив, що спеціалізація школи спрямована на екологічну хімію. На думку науковця, молодь має розумітися на дослідженнях стану екології, тому багато експериментів було присвячено аналізу навколишнього середовища.

Викладач математичної школи, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри математики Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка Олексій Зеленський навчав школярів, як розв’язувати задачі з комбінаторики, математичної індукції. Усі ці завдання подаються на шкільних олімпіадах і конкурсах МАН.

Артем Агванян перейшов у 10 клас Маріупольського технічного ліцею, брав участь у школі з робототехніки, в майбутньому вже бачить себе аналітиком даних. У його рідному місті розпочався процес визнання факту екоциду (екологічного лиха), спричиненого військовою агресією і безконтрольними викидами підприємств важкої промисловості, тому школяр був щиро вражений природною красою і чистотою прикарпатських річок та лісів.

– Я вважаю, що ця школа – дуже класний досвід. Ми підключали багато датчиків, зокрема інфрачервоні та ультразвукові сенсори, сонар, робили віддалений доступ до Raspberry Pi. До всього, у Маріуполі не зустрінеш такого різноманіття квітів, пташок, тому для мене це було в новинку, – зізнався Артем.

Вмотивовані на знання школярі знову роз’їхалися у різні куточки країни, але тепер їх об’єднує спільний науковий досвід.

Сергій Кутняков
01.07.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН