НАЙМАСШТАБНІША ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ПОДІЯ УКРАЇНИ
Фінал конкурсу-захисту дослідницьких проєктів МАН: нові правила, оновлений формат і вперше ‒ онлайн

prev next

Відчуваєте, як наближається час розвитку? Амбітні ідеї, свіжий погляд, експертні поради, нові навички, нетворкінг ‒ усе це ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН. З 5 по 8 листопада фінал в онлайн-форматі збере концентрат учнівських досліджень, об’єднавши всю Україну та висвітливши її потенціал.

Майже 1200 фіналістів змагатимуться за нові можливості: 600 комплектів нагород, 200 запрошень на участь у міжнародних подіях, стипендії Президента України.

Презентовані у 65 наукових секціях проєкти аналізуватимуть за стандартами оцінювання міжнародного рівня. Такий формат передбачає сім нових компонентів, п’ять з яких уже позаду: електронна реєстрація, підписання декларації академічної доброчесності, перевірка тексту роботи на плагіат, написання анотації дослідження, мотиваційний лист. Вітаємо, до успіху всього два кроки: постерний захист і наукова конференція.

Журі вже перевірило академічність текстів дослідницьких робіт, тепер онлайн оцінить вміння учасників презентувати дослідження у форматі «запитання-відповідь», аргументовано доводити свою точку зору (орієнтування в темі проєкту й галузі знань загалом) на постерному захисті, а також презентацію найбільш суттєвих результатів дослідження на науковій конференції перед усіма учасниками секції.

Цьогорічні нововведення допомагають налаштувати учасників змагань на більш відповідальний і зрілий підхід до підготовки проєкту, дати їм ще зі школи навички, необхідні для реалізації свого дослідження в конкурентних умовах. У реальності наукової спільноти потрібно вміти писати академічні тексти, презентувати свою ідею у постерному форматі, створювати колаборації з колегами для організації та розвитку спільних профільних проєктів. Без цього неможливо виграти грант, взяти участь у конкурсній програмі, отримати фінансування для свого проєкту чи дослідження.

Завдяки МАН конкурсанти вже зараз навчаться робити те, що аспіранти тільки починають опановувати, а це ‒ вагома ринкова перевага. Директор НЦ «МАНУ» Оксен Лісовий вважає: якщо працювати над проблемою, яку обрав сам і до якої небайдужий, то такі зміни, як перевірка на плагіат, написання мотиваційного есе, постерний захист тільки допоможуть у підготовці, захисті та реалізації проєкту.

Крім того, що учасники конкурсу-захисту будуть ділитися результатами своїх досліджень, на них чекають мотиваційні включення експертів із NASA, MILSET, Пентагону. Це ще одна перевага онлайн-формату події. Серед зіркових спікерів: Володимир Єльченко – Надзвичайний і Повноважний Посол України у США; Роберто Ідальго – очільник MILSET і Національної мережі науки та технологій Мексики – RED, який паралельно координує наукові проєкти у Народному автономному університеті мексиканського штату Пуебла; Хорхе Сотомайор – провідний науковець та керівник проєктів NASA.

Натхненно чекаємо змагання, під час якого працюватимемо за такою програмою:

  • 5 листопада – офіційне відкриття, знайомство зі спікерами;
  • 6 листопада – постерний захист – індивідуальне спілкування учасника з журі щодо наукового апарату і процесу дослідження;
  • 7 листопада – наукова конференція – презентація найбільш важливих результатів дослідження перед журі та іншими учасниками секції;
  • 8 листопада – оголошення переможців і музичний сюрприз, офіційне закриття конкурсу.

Ми в передчутті наукового свята, покликаного стимулювати здорову амбітність школярів, розширити їхнє бачення перспектив, дати змогу запропонувати свою ідею чи винахід тим, хто прагне якісних конкретних позитивних змін у країні та світі.

Відкриття конкурсу 5 листопада і закриття 8 листопада буде доступне всім охочим на YouTube-каналі МАН. Кличте друзів, рідних, усю школу чи універ вболівати за вас! Підпишіться на канал, щоб не проґавити початок.

До зустрічі на прямій трансляції.

03.11.20
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН