НЕЙРОНАУКА: ВИВЧИТИ СВІЙ МОЗОК
МАНівці дізнавалися про останні результати нейрофізіологів світового рівня

prev next

З 7 по 10 червня в Інституті фізіології імені О. О. Богомольця НАН України пройшов VII Міжнародний конгрес Українського товариства нейронаук. У рамках конгресу, який відбувався у партнерстві з НЦ «Мала академія наук України», також проходила і школа-семінар для учнів МАН, присвячена сучасним методам дослідження головного мозку.

Учасниками школи стали 13 учнів, які цікавляться нейронауками і виконують власні дослідницькі проекти. Перебуваючи на школі-семінарі, учні ознайомилися з роботою нейробіологічних лабораторій і презентували учасникам конгресу свої наукові напрацювання.

Також МАНівцям науковці Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця читали лекції і проводили практичні заняття, під час яких ознайомлювали із передовими методиками дослідження нервової системи. Приміром, розповідали про генетику визначення статі, вчили, як дізнатись, які ліки ефективні, а які ні.

Організатори конгресу ставили за мету забезпечити нейрофізіологам, які приїхали з усього світу та працюють на молекулярному, структурному та функціональному рівні нервової системи, майданчик для обміну досвідом. Важливо було обговорити досягнення сучасної світової нейрофізіології; ознайомитися зі здобутками і досягненнями вітчизняних і закордонних учених; сформувати основні завдання і наукові напрями на найближчі роки; активізувати якісну підготовку молодих науковців – безпосередньо це стосувалося й учнів МАН.

Десятикласниця Херсонської школи № 31 Олександра Криль розповіла, що захоплена першим днем школи, коли вона мала змогу заслухати доповіді таких вчених як, наприклад, директор Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця, президент Українського товариства нейронаук Олега Кришталя – одного з найцитованіших і найавторитетніших українських учених у світі.

– Дуже багато цікавих лекцій, які для мене були новими і відкрили очі на безліч наукових процесів. Особливо сподобалася лекція про тканинну інженерію. Розповідали, що зараз існують методи, завдяки яким можна вирощувати тканини, що можуть диференціюватися і трансплантуватися у різні органи. У цьому процесі використовують стовбурові клітини, вражено розповідала Олександра.

Як зазначили організатори конгресу, взаємодія науки та школи є запорукою формування нової наукової зміни, яку представляють, можливо, ще юні, але точно наполегливі учні Малої академії наук.

13.06.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН