НОВА ПЛАТФОРМА ДЛЯ ШКОЛЯРІВ-ВИНАХІДНИКІВ
Відбулося відкриття першого державного бізнес-інкубатора для школярів «UF Incubator», створеного на базі НЦ «МАНУ»

prev next

15 лютого в рамках новоствореного бізнес-інкубатора відбувся і перший захід – тренінг «Основи сучасного бізнесу», який відвідали близько 30 винахідників. Учасники дізналися про тонкощі ведення бізнесу і створювали рекламні слогани для своїх винаходів.

– Нині в Україні працює близько 10 бізнес-інкубаторів, але вони більшою мірою зосереджені на певному напрямі і лише кілька з них мають власні майданчики. Для порівняння – у США таких осередків приблизно півтори тисячі, і вони мають суттєвий вплив на економіку країни. Основне завдання UF Incubator – допомогти школярам-винахідникам реалізувати свої розробки і стартапи, розпочати власний бізнес. По-перше, це буде інтенсивна навчальна програма, по-друге – на базі інкубатора діятиме лабораторія прототипування, також будемо організовувати зустрічі з партнерами і потенційними інвесторами, надавати юридичні консультації тощо, – зазначив президент МАН Станіслав Довгий.

Щороку українські школярі продукують до 500 винаходів, більшість з яких так і лишаються нереалізованими. Адже юні винахідники не мають знань і навичок, як створити бізнес-план проекту, знайти партнера чи інвестора та запустити успішний бізнес. Приміром, десятикласник Данило Коваленко сподівається, що UF Incubator допоможе втілити в життя його проект – дешеву й ефективну технологію утилізації шин. Ідея полягає в тому, щоб охолоджувати шини рідким азотом до стану крихкості, а потім подрібнювати ультразвуком. Отриману крихту можна використовувати повторно у виробництві. Ще один школяр-учасник бізнес-інкубатора – Артем Денисюк – має стартап з енергоефективності. Хлопець пропонує встановлювати вітрогенератори в тунелях метро, аби зменшити енерговитрати. Дев’ятикласник Сергій Лисін працюватиме в UF Incubator над проектом робота-пожежника із системою наведення на базі комп’ютерного зору. За допомогою комп’ютерної програми й алгоритмів робот буде визначати найоптимальніший кут потоку води для гасіння полум’я. Так можна швидше й ефективніше ліквідувати пожежу, особливо у віддалених місцях, де небезпечно працювати людям – наприклад у лісі.

Бізнес-інкубатор буде працювати безкоштовно, але його слухачі мають пройти конкурсний відбір. При інкубаторі діятиме лабораторія прототипування, де винахідники зможуть створити макети і прототипи своїх проектів. Уже закуплена перша партія обладнання для лабораторії: 3D-принтери, фрезерні, лазерні та плазморізальні верстати, паяльні станції, різальний плотер – усього 14 одиниць устаткування. На відміну від нині діючих в Україні аналогів, UF Incubator охоплює широке коло сфер: машинобудування, електроніка і приладобудування, матеріалознавство та перспективні технології, екологія і ресурсозбереження, технічна творчість та винахідництво, робототехніка та робототехнічні системи.

– Інкубаційна програма триватиме від 3 до 10 тижнів. Це буде комплексний інтенсив за чотирма напрямами: бізнес-планування для стартапів, маркетинг для підприємців, soft skills – тобто презентаційні навички, проектний підхід, лідерство та бізнес-англійська. За попередніми підрахунками, з UF Incubator щороку буде виходити близько 60 випускників – уже з власним бізнесом, – розповів керівник UF Incubator Віталій Лісовий.

Основна локація UF Incubator розміщена на Чоколівському бульварі, 13 (приміщення колишнього кінотеатру «Єреван»). Однак наразі там тривають ремонтні роботи, а тому UF Incubator тимчасово працюватиме у лабораторії НЦ «МАНУ» «МАНЛаб».

17.02.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН