НОВІ ЗАПИТИ СУСПІЛЬСТВА
З 10 по 12 травня у Львові проходила Міжнародна науково-практична конференція «Україна очима молодих» учнів МАН

prev next

Ще на відкритті заходу в залі Львівського національного університету імені Івана Франка ректор, професор Володимир Мельник зазначив, що вихованці Малої академії наук України завжди були і є одними з найкращих студентів Львівського університету.

Конференція відбувається вже сім років поспіль і щоразу, за словами директора Львівської обласної МАН Іванни Бородчук, учасники залишаються задоволеними, про що свідчать численні позитивні відгуки юних академіків. Цього року освітній захід працював за п’ятьма секціями, з яких уперше – «Українська діаспора: причини, наслідки, виклики». У цій секції учнівські роботи розкривали тематику міграційних процесів свого регіону, зокрема – про своїх батьків і їхнє функціонування в українській діаспорі. Всі роботи мали високий науковий і методичний рівень, були актуальними та прикладними. За підсумками роботи секції, її куратори виокремили як найкращі доповідь учениці 9 класу с. Прилісне Волинської області Софії Мельник «Роль жінок української діаспори у збереженні національної самобутності» та десятикласниці з Черкащини Олександри Коміренко «Життя українських емігрантів у Канаді (на прикладі Теодозія Буйняка)».

На секційному засіданні «Інвестиційний клімат у вашому регіоні» було заслухано 14 учнівських робіт з різних регіонів України. Із них найкращою визнано роботу учениці 10 класу, яка приїхала з Луцька, Ірини Корнієнко – «Інвестиційна діяльність комерційних банків України». Керівники цієї секції звертали увагу на ґрунтовні знання й ерудицію, вміння учнів переконати, що їхній проект зможе залучити інвестиції, принести користь місцевості, у якій живуть.

На секції «Запровадження технологій із відновлюваної енергетики та енергоефективності у промисловості та життєвому секторі» у доповідях розглядалися проблеми локального і національного масштабу, актуальні як для деяких регіонів, так і для України загалом, створення і використання альтернативних джерел енергії, екологічного транспорту. Особливу увагу керівників секції привернула доповідь «Чи має Україна шанс розвитку сонячної енергетики» десятикласниці із Запоріжжя Марії Шляхової.

Секція «Проблеми раціонального природокористування та охорони довкілля в регіоні» була однією з найчисленніших. У роботі секції взяли участь понад 20 учасників. Тут відзначили доповіді Дениса Лавренка з Луганської області – «Дослідження з утилізації відходів крейди для рекультивації шламовідвалів силікатного заводу» й Олени Прокоф’євої з Івано-Франківської області – «Дослідження ступеня забрудненості водойм міста Калуша».

Якщо чесно, то я був у шоці від того, що мою роботу визнали кращою. Я приніс крейду, яку виробляв сам. Можливо, це привело мене до перемоги, − поділився враженнями Денис Лавренко.

На секції «Україна – Європа ХХ століття: роль історичного досвіду у створенні майбутнього» виокремили роботу десятикласниці з Києва Домініки Волковинської «Казимир Малевич: український художник зі світовим ім’ям». Куратор напряму, доцент, кандидат історичних наук кафедри Нової і новітньої історії України Українського католицького університету Орест Лильо зазначив, що робота дівчини була на грані міждисциплінарності, розглядалися питання мистецтва й історії зокрема.

Усього в конференції у цьому році взяло участь 76 учасників із 22 регіонів України, за винятком Закарпатської і Вінницької областей.

Ми намагаємося проводити захід на достойному рівні, щоб діти, приїжджаючи, мали нагоду побачити, як відбуваються подібні конференції, мали можливість відвідувати за програмою дозвілля екскурсії, могли бачитися з науковцями високого рівня, які виступають на пленарних засіданнях. Важливо, щоб діти зрозуміли: ті проблеми, які вони розкривають у своїх доповідях, нехай на шкільному рівні, будуть оцінені і помічені дорослими, − розповіла Іванна Бородчук.

Також очільник Львівської МАН зазначила, що вже провела нараду з колегами, на якій домовилися: наступного року будуть внесені зміни у тематику і назви секцій. Організовуючи конференцію вже кілька років поспіль, адміністрація Львівської МАН аналізує і дослухається до думки суспільства, спостерігає, що цікавого можна обговорити і що відповідає його запитам. Адже тільки так можливо заохотити учнів, які змінюються разом із світом.

Людмила Копко
12.05.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН