ОЛІМПІЙЦІ СЕРЕД НАС
Мала академія наук і Київська політехніка провели олімпіаду «Зелена енергетика»

prev next

26–27 квітня на базі НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбувся фінал Всеукраїнської олімпіади «Зелена енергетика».

Мета змагання полягала у залученні до поглибленого вивчення фізики і підвищенні рівня знань школярів у сфері енергоефективності та енергозбереження, сприянні професійному самовизначенню учнівської молоді. Олімпіада відбувалася у два етапи. У першому, відбірному, взяли участь понад 200 учнів 10–11-х класів. Учасники дистанційно виконували тестові завдання з фізики за розділами «Електричне поле», «Електричний струм» та «Магнітне поле» і писали міні-роздуми, присвячені власному баченню сучасного поняття «зелена енергетика».

Відповідно до результатів тестування на фінальний етап було запрошено 50 учасників із семи регіонів України, а саме: Донецької, Житомирської, Івано-Франківської, Луганської, Полтавської, Херсонської та Хмельницької областей.

Переможницею олімпіади журі визначило ученицю 11 класу Нетішинської загальноосвітньої школи № 4 Хмельницької області Дарію Бабій. Суть зеленої енергетики дівчина розуміє у тому, щоб не зашкодити природі з впливом промислової енергетики. У творі-роздумі першого туру Дарія запропонувала більше використовувати сонячну і вітрову енергетику, менше – атомні, теплові і гідроелектростанції. Школярка живе поряд із Хмельницькою АЕС, тому знайома з проблемою не на словах.

Для мене перше місце – дуже неочікуване! Під час олімпіади сподобалися дванадцять дослідів на автоматичних вимикачах, які робили у лабораторіях КПІ, – я була вражена. Раджу всім учням брати участь в аналогічних дослідах і змаганнях – це корисно для вашого розвитку, отримання відповідного досвіду і знань, – акцентує Дарія.

Лабораторії, про які згадує переможниця, функціонують у структурі кафедри електропостачання університету. Учасникам олімпіади випала можливість їх відвідати. Прослухали школярі й лекцію про смарт-технології від директора Інституту енергозбереження та енергоменеджменту НТТУ «КПІ ім. І. Сікорського» Сергія Денисюка, а від студентів вишу дізналися про їхні проекти з ефективного енергозбереження дитячого садочка і використання альтернативних видів енергії.

Енергетика, енергозбереження – це питання номер один в усьому світі і в Україні. Понад 200 школярів зареєструвалися на цю олімпіаду – більше, ніж ми очікували. Результати також були кращі наших очікувань, – розповідає проректор з науково-педагогічної роботи НТТУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» Петро Киричок. – Спілкувався з учнями: вони вражені всім, починаючи від обладнання університету, проведення експериментів, екскурсії по КПІ і до можливості участі в різних його заходах. Більшість з них для вступу вибрали Інститут енергозбереження та енергоменеджменту КПІ. Наші випускники досягли успіху в різних сферах життя, тож майбутні студенти нашого університету будуть успішними людьми.

Окрім дипломів учасників олімпіади, школярі повезли додому конкретні пропозиції і потужну мотивацію до навчання в одному з найкращих технічних вишів країни.

Сергій Кутняков
02.05.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН