ОСІННЯ  ФІЛОСОФІЯ
Всеукраїнська школа з філософії НЦ «МАНУ» пройшла за участі експерта ЮНЕСКО Джінвана Парка

prev next

Філософування без обмежень відбувалося у Міжнародному центрі дитячої наукової творчості НЦ «МАНУ» з 27 жовтня по 1 листопада. Дванадцять школярів училися мислити: для цього їм довелося багато запитувати і фантазувати. Адже школа проходила за методикою Метью Ліпмана «Філософія для дітей», в основі якої ‒ сократівський діалог.

Практикуватися учасникам навчання допомагали експерт НЦ «МАНУ» з методики «Філософія для дітей», кандидат філософських наук Юлія Кравченко і президент МО «Філософія для дітей країн Азії та Океанії» Джінван Парк.

Діти вчилися вести дискусію, міркувати, знаходити власні аргументи, практикували активне слухання і вдосконалювали навички командної роботи. Розвивали всі ці вміння, опрацьовуючи філософську новелу «Гаррі Стоттлмайєр», написану Метью Ліпманом.

Крім методики школярі опанували основи ораторського мистецтва, дизайну мислення, емоційного інтелекту. На воркшопах вивчали скрайбінг, леттерінг, сторітелінг, розвивали креативність. Юні філософи відвідали виставку «Параска Плитка-Горицвіт» у Мистецькому Арсеналі. Тут дізналися про творчість художниці, фольклористки, етнографки, філософині та фотографки.

Учні навідались у Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Тут на інтерактивній лекції завідувач кафедри історії філософії КНУ Тарас Кононенко розповів їм про аналітичну філософію. Юних філософів вразила постать гуцульської художниці-фольклористки, етнографки, філософині та фотографки Параски Плитки-Горицвіт. Спершу в Мистецькому Арсеналі вони відвідали присвячену її творчості виставку «Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації», яку тепер деякі з учасників школи на своїх сторінках у соцмережах активно рекомендують кожному. Потім пройшли квест, організований простором української дитячої книги ««BaraBooka». Інтелектуальне змагання стосувалося постаті мисткині, тому у школярів залишилося сильне враження від побаченого та пережитого.

Щоб популяризувати методику «Філософія для дітей», у рамках свого приїзду в Україну Джінван Парк відвідав ще кілька заходів. Гість із Південної Кореї став учасником багатовекторної ментор-студії НЦ «МАНУ» на тему «Актуальні проблеми формування наукових компетентностей у процесі досліджень в галузі суспільних наук». Провів тренінг для педагогів з розвитку критичного, креативного та дбайливого мислення, а також взяв участь у дискусійній панелі «Наукова освіта: світовий досвід та інноваційний потенціал для України» у рамках Міжнародного форуму «Innovation Market 2019».

«Філософія для дітей» вчить, як виходити за межі шаблонного мислення, робити його критичним, креативним і піклувальним. Завдяки школі з філософії НЦ «МАНУ», підходу «P4С» і внеску Джінвана Парка в розвиток молоді у світі стало на 12 свідомих дітей більше.

02.11.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН