ОСВІТА  –  СКАРБ,  ПРАЦЯ  –  КЛЮЧ  ДО  НЬОГО!
На Рівненщині пройшов семінар-практикум для методистів наукових відділень мовознавства обласних МАН

prev next

Рівненщина – унікальний куточок нашої Батьківщини, де упродовж віків говорили українською, польською, чеською, російською, німецькою, вірменською мовами та на івриті. Тут здійснено перший переклад книг Святого Письма українською мовою та Пересопницького Євангелія, і саме тут побачив світ повний текст Біблії церковною мовою.

Тож не випадково, що семінар-практикум методистів наукових відділень мовознавства обласних малих академій наук учнівської молоді «Мовно-комунікативні компетентності як основа успішної соціалізації учнів МАН» проходив у цих краях, а саме на базі обласного комунального позашкільного навчального закладу «Рівненська Мала академія наук учнівської молоді» Рівненської обласної ради з 19 по 21 вересня 2018 року.

На триденному семінарі, організованому НЦ «МАНУ», були присутні методисти з 20 територіальних малих академій учнівської молоді. А у його рамках відбулося чимало тематичних лекцій, творчих лабораторій, інтегрованих занять та екскурсій.

На урочистому відкритті заходу перед освітянами виступили заступник начальника управління освіти і науки Рівненської ОДА Петро Коржевський, ректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Алла Черній, директор Рівненської МАН Олександр Андрєєв, які наголошували на актуальності питань мовознавчої науки і практики, престижності професії вчителя, окреслювали перспективи подальшої діяльності наукового відділення мовознавства, зокрема Рівненської МАН.

– Знову з’являється така тенденція, що бути вчителем сьогодні престижно. Успішний вчитель – успішний розвиток суспільства, ­– зазначила Алла Черній і висловила слова вдячності учасникам семінару-практикуму за те, що, незважаючи на складний період розвитку держави, вони й надалі працюють з обдарованою молоддю і повертаються знову й знову до «мовного питання».

І хоча нині ХХІ століття, мовне питання стоїть гостро. Влучно наше сьогодення сформулювала Ліна Костенко: «Нації не вмирають від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову…»

Тож методисти на семінарі під наставництвом завідувача кафедри стилістики та культури української мови Рівненського державного гуманітарного університету Наталії Шульжук практикувалися у формуванні національно свідомої мовної особистості, яка володіє ефективними комунікативними стратегіями, генерує національно-культурні надбання власного народу, вільно орієнтується в інформаційно-технологічному просторі. А щоб у подальшому ділитися з колегами й учнями мовними, мовленнєвими та комунікативними компетенціями, учасники із захопленням слухали доцента кафедри теорії і практики англійської мови та прикладної лінгвістики Рівненського державного гуманітарного університету Ірину Воробйову, яка наголошувала: основним суб’єктом мовної комунікації є людина, що належить до певної мовно-соціокультурної спільноти і реалізує себе у процесі інформаційного обміну як комунікативна особистість.

Упродовж трьох днів методисти ділилися власними здобутками і вивчали досвід Рівненської МАН на інтегрованих заняттях з української мови та літератури, відвідували учнівські заняття з англійської, працювали у творчій лабораторії Рівненського обласного наукового ліцею, брали участь у настановній сесії учнів Рівненської МАН у Національному університеті водного господарства та природокористування, побували на засіданні з мовознавства «Мова як об’єкт та інструмент соціалізації особистості в умовах актуальної інтеграційної політики», де розглядали інтегрований підхід до виконання контрольних завдань з базових мовних дисциплін і рекомендації щодо написання науково-дослідницьких робіт з іноземних мов.

Останній день плідної роботи семінару-практикуму відзначився рефлексією – науково-методичним діалогом із запитань і відповідей. На ньому у форматі круглого столу учасники ділилися своїми враженнями і досвідом роботи в науковому відділенні мовознавства і дійшли єдиної думки, що мова і мовна політика – ключові пріоритети молодої держави. Тож на часі обговорення тих проблем і завдань, які були зазначені і висвітлені в роботі семінару.

За словами завідувача лабораторії суспільних та гуманітарних наук Науково-методичного центру Національного центру «Мала академія наук України» Оксани Мережинської, яка підсумувала роботу семінару, захід пройшов на високому організаційному та методичному рівні:

– У процесі роботи семінару відбулося активне обговорення актуальних питань роботи з обдарованою молоддю. У контексті головної теми семінару із зазначенням переваг та недоліків методистами територіальних відділень МАН сформульовані пропозиції, які будуть впроваджуватися у нашій спільній роботі.

А методист філологічного, біологічного відділення, редактор освітніх видань Кіровоградської МАН Олена Козакова вражена справжньою цінністю рівненського краю – вишитими книжками і неоціненним досвідом колег:

– Обмін досвідом, оригінальні ідеї, відвідування захоплюючих екскурсій, спілкування з однодумцями – таким чином семінар зумів об’єднати всю Україну і подарував кожному багаж необхідних знань, творче натхнення, а ще досвід, без якого праця всіх територіальних відділень неможлива!

Загалом семінар-практикум проходив у теплому та дружньому колі. Окрім практичного і теоретичного досвіду методисти отримали ще й сертифікати про участь, а також чимало позитивних вражень під час екскурсій в Острозьку академію, Музей книги та друкарства, Музей Уласа Самчука, бібліотеку і краєзнавчий музей Острога. Тож з багажем досвіду і зв’язкою ключів-вражень – до плідної роботи!

27.09.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН