ОСВІТНІЙ  ШЛЯХ  ДО  ЕНЕРГЕТИЧНОЇ  НЕЗАЛЕЖНОСТІ  КРАЇНИ
Мала академія наук підписала Меморандум про співпрацю з лідерами бізнесового і державного секторів у сфері енергоефективності

prev next

Не секрет, що до 2050 року рішенням Кліматичної конференції ООН використання палива з викопних копалин у світі буде суттєво зменшено, а Швеція та деякі країни ЄС декларують повну або значну відмову від вугілля, нафти і газу для отримання електроенергії вже у 2035 році. Ці пріоритети національної енергобезпеки зазначені і в новій Енергетичній стратегії України – протягом життя одного покоління можна побачити масштабний перехід на відновлювані види енергії (сонячну, вітрову, термальну, біопаливо тощо), які запроваджуються з дотриманням високих екологічних стандартів спільно з енергоощадними й енергоефективними технологіями. Прощавайте, задимлені вугільні ТЕС і шахтарська спеціальність – Україна впевнено входить у новий вимір сучасного світу!

Ось чому 5 лютого у Києві в залі засідань Президії Малої академії наук зібралися представники бізнесу, науки і державного сектору, щоб анонсувати і підписати Меморандум про співпрацю та взаємодію між ТОВ «Кліар Енерджі», Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України і Національним центром «Мала академія наук України».

Директор НЦ «МАНУ» Оксен Лісовий представив три сторони підписантів Меморандуму, мета якого – поширення знань і освіти у сфері альтернативної енергетики і відновлюваної енергії для учнівської, студентської молоді і педагогів, розширення можливостей безпосереднього доступу до виробництв. Окрім того, передбачаються конкретні кроки щодо підтримки запланованих заходів, які проводитимуться Національним центром «Мала академія наук України» і Київською Малою академією наук, Інститутом відновлюваної енергетики НАН України та Інститутом енергозбереження і енергоменеджменту НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського».

Президент Малої академії наук, академік Національної академії наук України Станіслав Довгий під час презентації проекту виходив на зв’язок з ректором Київської політехніки Михайлом Згуровським та іншими знаними науковцями, які повністю підтримали спільні дії у пришвидшенні реформ державного і приватного секторів енергетичного простору країни.

– Ця співпраця надає нові можливості для учнів і вихованців Малої академії наук. Ми багато років працюємо з Державним агентством енергоефективності, нашими партнерами є Інститут відновлюваної енергетики НАН України, Київська політехніка. Сьогодні нашим партнером виступає компанія «Кліар Енерджі», яка за короткий період на ринку України завоювала провідні позиції, має підрозділи в одинадцяти областях країни і створила ефективні виробництва переробки відходів, – зазначив Станіслав Олексійович.

У президента Малої академії наук і нових партнерів є спільне бачення, як можна задіяти систему учнів МАН, щонайперше регіональних відділень, де відбуваються основні дослідження і розробки, у тому числі з екологічних і енергетичних тем. Нові можливості у науковців і учнів з’явилися після отримання статусу Академії Copernicus для моніторингу території Землі з космосу, а також зі створенням Музею науки, де будуть представлені експозиції з енергозбереження й енергоефективності. Окремий напрям – створення близько 20 сучасних лабораторій, серед яких – лабораторії альтернативної енергетики й енергоефективності.

У підписанні Меморандуму взяли участь директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Державного агентства з енергоефективності і енергозбереження України Юрій Шафаренко і заступник директора ТОВ «Кліар Енерджі» Андрій Мензюк, які наголосили на винятковій важливості освітніх і дослідницьких проектів для досягнення енергетичної незалежності України.

Сторони підтвердили готовність до взаємовигідного співробітництва у сфері підвищення рівня освіти для учнів і студентської молоді щодо ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива. Діти, молодь – це наше майбутнє – акцентували учасники проекту, тому нові партнери МАН готові через розвиток знань і навичок енергоосвіти динамічно покращувати екологічні стандарти й енергетичний баланс країни.

Сергій Кутняков
07.02.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН