ПЕДАГОГІЧНІ ІННОВАЦІЇ
«Відкрита освітня лабораторія» побувала в Ніжинському ліцеї

prev next

27 вересня фахівці НЦ «МАНУ» працювали зі школярами та педагогами Ніжинського ліцею при Ніжинському державному університеті ім. М. Гоголя. Виїзд відбувся в рамках проекту «Відкрита освітня лабораторія».

Співробітники НЦ «МАНУ», кандидати педагогічних наук – завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань Ігор Чернецький і старший науковий співробітник відділу дидактичного моделювання Наталія Поліхун – провели дві лекції для викладачів та два практичні заняття для учнів ліцею, спрямовані на реалізацію STEM-підходу в освіті. Фахівці Малої академії окреслили основні засади STEM-підходу й особливості освітніх середовищ, адаптованих під цю нову для України форму навчання.

Варто зазначити, що Ніжинський ліцей є учасником науково-педагогічного проекту зі створення віртуального STEM-центру. Це і стало підставою для створення дискусійного майданчика з подальшим залученням активних викладачів до програм підвищення рівня кваліфікації.

STEM-підхід на сьогодні практикують у багатьох школах світу. В його основі – виконання проектів, як довго-, так і короткотермінових, із застосуванням знань з різних природничих дисциплін. Такий підхід є більш прагматичним і націлює дитину на конкретні знання, необхідні їй протягом подальшого життя. Обов’язковою умовою формування сучасного освітнього середовища є перенавчання вчителів і концептуальне оновлення матеріально-технічної бази шкіл. Згадані проблеми нині чи не найбільше гальмують впровадження педагогічних інновацій. Навколо цих питань і побудували дискусію з освітянами.

– Обговорення виявилося жвавим і конструктивним, – розповів Ігор Чернецький. – Ми знайшли декілька раціональних шляхів, які можна реалізувати навіть у нинішніх умовах. Викладачі позитивно сприйняли створення віртуального STEM-центру на базі ресурсів лабораторії «МАНЛаб». Ми запропонували їм долучитися до наповнення цієї бази як власними розробками, так і методиками їхнього впровадження в інших загальноосвітніх навчальних закладах.

Для учнів ліцею співробітники НЦ «МАНУ» провели два практичних заняття STEM-спрямування. На першому школярі досліджували льодові кулі, формуючи в себе якості дослідника-науковця, який може працювати в команді. Друге заняття присвятили вирішенню практичної життєвої ситуації. У форматі ділової гри учні працювали над комерційним проектом з очищення вулиць міста від криги взимку. Для проведення практикуму використовували сучасні навчальні засоби, зокрема цифрові мікроскопи та цифрові вимірювальні комплекси.

Тетяна Чернецька
01.10.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН