ПЕРШИЙ  МІЖНАРОДНИЙ УСПІХ  РОКУ
У командному заліку МАНівців на I-FEST² три нагороди: «срібло» і дві «бронзи»

prev next

Міжнародний фестиваль інженерних наук і технологій I-FEST², організований Туніською асоціацією майбутнього науки і техніки (ATAST), щороку проводиться для науковців з усього світу, а особливо розрахований на молодь від 14 до 24 років. У 2019 році захід відбувався у м. Монастир (Туніс) з 21 по 27 березня. Тут зібралося майже 300 делегатів, які представляли 45 країн світу, серед них – США, Франція, Італія, Бразилія, Китай, Малайзія та ін.

За рішенням Координаційної Ради міжнародних конкурсних змагань НЦ «МАНУ», команда, яка представляла Україну на фестивалі, складалася з Анастасії Кононенко (учениці 9 класу Запорізького технічного ліцею, Запорізьке відділення МАН), Артема Треня (учня 10 класу Дніпровського Ліцею інформаційних технологій при Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара, Дніпровське відділення МАН) та Олександри Хомишин (учениці 11 класу Тернопільської спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів № 3 з поглибленим вивченням іноземних мов, Тернопільське обласне відділення МАН).

МАНівці брали участь у фестивалі в рамках співпраці НЦ «МАНУ» з ЮНЕСКО та країнами Африки. Два роки тому НЦ «МАНУ» став постійним партнером і афілійованою установою фестивалю, тому тепер прискіпливо відбирає проекти винахідників, адже вони мають відповідати Глобальним цілям розвитку ООН. До 10-ї річниці фестивалю найкращих своїх партнерів ATAST відзначив символічними нагородами, і пишаємося, що НЦ «МАНУ» серед них.

Представлення наукових та інженерних проектів учасниками I-FEST² відбувалося в декілька етапів. На першому – роботи оцінювали декілька фахівців в обраній галузі у формі постерного захисту та наукової співбесіди з членами журі. На другому – кожен проект був представлений у великому конференц-залі перед аудиторією суддів і глядачів. Окрім професійної оцінки членів журі враховували й оцінку спостерігачів. На відміну від більшості інших наукових ярмарків, на I-FEST² думка громади має неабиякий вплив на остаточний результат оцінювання проекту.

Отже, за загальними результатами, Анастасія за свій проект «Автомобіль: безпека для дитини» у науковому напрямі «інженерія» отримала «срібло», а Артем («Мінімізація сил у задачах на статику») і Олександра («Особливості ефектів поверхневого натягу на інтерфейсі контактна лінза – офтальмологічна рідина») за напрямом «фізика» – бронзові медалі.

Ідея винаходу Анастасії про систему оповіщення забутої дитини в автомобілі полягає в тому, що в ролі датчика дівчина пропонує використати замок ременя безпеки, яким пристібається дитяче сидіння.

– Для цього необхідно замінити стандартний замок ременя безпеки на замок, який має контактну пару, а саме – на замок переднього сидіння водія. Цей датчик ми пропонуємо підключати одночасно мінімум до двох штатних систем оповіщення, які є зараз в усіх сучасних автомобілях, – розповіла винахідниця.

Саме за простоту технічного рішення, надійність і порівняно низьку вартість розробка Анастасії здобула «срібну» перемогу.

Окрім того, учасники I-FEST² взяли участь у науковому «ралі»: під час нього команди, до складу яких входили учасники з різних країн, змагалися за призові місця, спільно вирішуючи цікаві творчі й пізнавальні завдання, запропоновані організаторами.

Також фестиваль I-FEST² охоплював різноманітні наукові та культурні заходи, можливості нових знайомств і пізнавальних відкриттів, зокрема поїздки й екскурсії, що дали учням змогу пізнати багату туніську культуру.

За словами керівника української команди, провідного наукового співробітника НЦ «МАНУ» Наталії Поліхун, важливо було, щоб учасники підтримували один одного. Адже велике значення на міжнародних змаганнях має саме командний дух.

Тож вітаємо наших переможців – вони впорались і спільними зусиллями вибороли для кожного високі нагороди!

28.03.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН