ПІДКОРИТИ  МАТЕМАТИКУ
Команда українок перемогла на «EGMO-2019»

prev next
12 квітня стало одним із найважливіших днів за час Європейської математичної олімпіади для дівчат, яка вперше проходила в Україні. Хоч учасниці «EGMO-2019» такі різні і приїхали з найвіддаленіших куточків світу, все ж перед оприлюдненням результатів на урочистому закритті змагання в Українському домі всі хвилювалися однаково.

На церемонії перед оголошенням підсумків виступила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, давши конкурсанткам пораду, яку колись Альберт Ейнштейн адресував своєму сину: «Життя – як катання на велосипеді. Аби зберігати рівновагу, мусиш рухатися».

– Незалежно від того, чи стали ви медалісткою сьогодні, чи ні, чи виправдалися ваші зусилля зараз, у цю конкретну хвилину, чи ні – рухайтеся вперед. Життя любить наполегливих, натхненних, людей, які мають мету та прямують до неї, – сказала міністр.

Прикладом такої наполегливості стала українська команда. Наші розумниці натхненно йшли до своєї мети і вкотре блискуче підтвердили вже традиційний успіх українок у Європейській математичній олімпіаді для дівчат.

Одинадцятикласниці Катерина Горох, Карина Нечипорук, Влада Петрусенко вибороли золоті медалі, а Олеся Білик – бронзову. Крім того, командний результат дівчат став найкращим. Хоч учасниці зі США набрали більше балів, але, за правилами олімпіади, представниці Сполучених Штатів брали участь у змаганні поза конкурсом, тому першість дісталася саме українкам. Для заохочення заокеанської команди Мала академія наук України нагородила американок планшетами.

– Україна за всі роки існування EGMO вже вчетверте виборює головний командний приз. Ми з дівчатами підтвердили успіх наших попередниць. Я радію цьому і почуваюся гідним представником своєї країни, – розповіла про враження одна з учасниць нашої команди Влада Петрусенко.

У змаганнях від України брала участь ще одна команда молодших дівчат. Восьмикласниця Роксолана Іванчук, учениця дев’ятого класу Маргарита Баклан, школярка з десятого класу Ольга Жур – заслужили «бронзу», а десятикласниця Аліса Баклан отримала спеціальну відзнаку.

Загалом за результатами олімпіади дівчата з різних куточків світу розділили між собою 19 золотих медалей, 37 срібних та 56 бронзових. З абсолютним результатом поїде додому учасниця із Сербії Єлена Іванчич, яка отримала максимальну можливу кількість балів – 42. Переможниця зізналася, що перемагати на математичній олімпіаді – важко. Проте цими днями важче, ніж учасницям, було, мабуть, тільки членам журі. Адже щоб визначити результати, вони працювали ще до початку олімпіади, роз’язуючи конкурсні задачі усіма можливими способами. Оцінювалася не лише правильність рішень, а й оригінальність. Один із представників команди міжнародних незалежних координаторів, працівник факультету математики Королівського технологічного інституту Стокгольма Олексій Клурман розповів, як перемогти на змаганні EGMO:

– Кожну з варіацій розв’язків оцінювали по-різному. Нам важливо бачити нестандартний хід думок. Водночас усі учасниці повинні мати абсолютно стандартний набір математичних технік. На цю підготовку треба витрачати дуже багато часу і сил.

Крім медалей нагородою за докладені зусилля стали подарунки, якими переможниць привітав головний партнер EGMO в Україні – UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

Учасниці покидають Україну і повертаються у свої домівки. Ті з дівчат, які не отримали жодної нагороди, їдуть від нас щонайменше з неймовірними спогадами. Адже за ці дні іноземні делегації встигли прогулятися Києвом пішими екскурсіями, ознайомившись із найвизначнішими пам’ятками історії та культури. Велич столиці гості України змогли побачити також і на водній екскурсії. Подорож на пароплаві дала змогу юним розумницям побачити схили Дніпра, послухати історію започаткування міста і його легенди.

Щоб зрозуміти українок краще, учасницям EGMO влаштували справжнє свято українських традицій у Музеї національної архітектури й побуту в с. Пирогів. Екскурсоводи знайомили гостей з архітектурою українського села VII–XX століть, вінчальними обрядами різних регіонів України: як дівчата готували собі придане, вишивали рушники, сорочки, де знайомилися із хлопцями, у що вірили. Дехто з іноземних учасниць приміряв на себе хустини, вінчальні сукні та носив коромисло. Час, проведений у Пироговому, закінчився масовими народними дівочими гуляннями. Просто неба різні культури, традиції і нації об’єднав хоровод. Під мелодії українських пісень дівчата з Індії, Саудівської Аравії, Іспанії, Франції, Грузії, США, Японії та інших країн взялися за руки, щоб поводити один із найдавніших видів народного танцю.

Учасниці ділилися найрізноманітнішими враженнями: приємно дивувала наша багата культура, традиційна їжа, велич і краса соборів.

Українки урочисто передали прапор олімпіади EGMO представницям Нідерландів – країні-наступниці. Однак частина Європейської математичної олімпіади для дівчат залишиться у нас – заслужені перемоги наших учасниць, які надихають і сповнюють гордістю.

Людмила Копко
13.04.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН