ПІЗНАТИ ТАЄМНИЦІ ПРИРОДИ
У MANLAB.CAMP пройшла літня наукова хіміко-біологічна школа МАН

prev next

З 30 червня по 7 липня для 38 учнів науковці НАН України прочитали лекції і провели практичні заняття, присвячені популяційній біології та координаційним сполукам. Старший науковий співробітник Інституту хімії високомолекулярних сполук Олександр Толстов задоволений рівнем підготовки і мотивацією на отримання нових знань учасників школи, більшість яких – переможці та призери профільних секцій Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН.

Дуже талановиті діти, з ними комфортно працювати. Вони привносять навіть у рутинний процес нові ідеї і креатив, зазначив пан Олександр. На заняттях ми вивчали природні, неорганічні координаційні сполуки та координаційні сполуки в аналітичній хімії, їхні методи синтезу, особливості – те, що недостатньо висвітлюється у середній школі. Ці знання розширюють світогляд учнів, допомагають пізнанню процесів, які їх оточують.

З молодшим науковим співробітником Інституту молекулярної біології і генетики Світланою Антоненко учні визначали каріотип рослин та фенетику популяцій, вивчали адаптацію рослин до умов навколишнього середовища й особливості транспірації рослин різних екологічних груп. За допомогою дубів і сосен проводили фітомоніторинг Пущі-Водиці: за станом та морфологічними особливостями листя і хвої визначали стан повітря місцевості. Також школярі визначали родючість, вологість і pH ґрунту, рівень залягання ґрунтових вод.

Владислав Богданець із села Рокитне Рівненської області вважає: йому поталанило потрапити в літню школу, про яку чув від товариша. Хлопець працює над дослідженнями у секції «Лісознавство».

Кожен день ми проводили плідно. У нас були цікаві практичні і лабораторні роботи з біології та хімії. Приміром, вирощування кристалів, що у шкільних умовах зробити неможливо, – поділився Влад.

Харків’янка Маріанна Нємцева вже вдруге приїздила на літню школу з хімії та біології. Дівчина займається у секції «Зоологія, ботаніка» і в її планах – вивчати синтетичну хімію, досліджувати високомолекулярні сполуки.

У звичайній школі ми щось вивчаємо, але рідко виконуємо досліди. А тут по-іншому… Пробірки, колби, скляні палички, реактиви – це дуже цікаво. Досліди підвищують майстерність оперування руками, а в мене з цим проблема; допомагають розвивати акуратність, точність – те, чого мені не вистачає, – зізналася Маріанна.

На дозвіллі учні грали в інтелектуальні та спортивні ігри, а в передостанній день школи слухали середньовічну музику у виконанні гурту «Хорея Козацька» і ласувати козацьким кулішем.

Сергій Кутняков
10.07.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН