ПОКОЛІННЯ ІЛОНІВ МАСКІВ
Літній табір Дитячих студій МАН на 10 днів перетворився на стартап-інкубатор

prev next

Часто автору ідеї для її перетворення в бізнес-проект не вистачає впевненості, знань, навичок, матеріально-технічних і людських ресурсів. У результаті ідея залишається тільки ідеєю. Однак на сьогодні існують організації, які допомагають бізнес-задумам реалізуватися на практиці, – стартап-інкубатори. Вони опікуються підтримкою молодого бізнесу на усіх етапах його розвитку: від розробки ідеї до її комерціалізації (отримання прибутку). Працівники інкубаторів проводять для бізнесменів-початківців консультації з бухгалтерських та юридичних питань, допомагають оформити бізнес-модель і виробити стратегію, навчають маркетингу та презентації свого проекту, сприяють у залученні інвестицій.

З 10 по 19 липня Міжнародний центр дитячої наукової творчості MANLAB.CAMP перетворився на стартап-інкубатор, а учасники літнього табору Дитячих студій МАН – на бізнесменів-початківців. Хлопці і дівчата, працюючи в командах під керівництвом менторів – викладачів студій, мали розробити бізнес-план, прототип і презентацію свого проекту.

– На початку табору діти написали есе про те, що вони хотіли б реалізувати. Тоді викладачі зібрали нараду, на якій обговорювали з дітьми, як їхні ідеї адаптувати з технологіями, – розповіла куратор Дитячих студій МАН Леся Кондратюк. – Це класно, що саме діти висували ідеї, бо так вони відчували відповідальність за їх реалізацію. Автономність у них аж зашкалювала!

Результат табору – шість стартапів, розроблених 8–15-річними учнями. Один з них, «Rainbow City», – прилад для освітлення парків і скверів. Його підготувала однойменна команда. Rainbow City – це велика веселка, що крутиться та світиться. Пристрій є енергоощадним і, крім освітлення, виконує ще й декоративну функцію.

Компактну портативну зарядку, яка заряджає мобільний телефон від Сонця, – «GeliosPhone» – запропонувала команда «Gelios». Розробники стверджують: їхній пристрій буде корисним для людей, які люблять активний відпочинок, адже «GeliosPhone» повертається за Сонцем і кріпиться у будь-якому місці. Телефон до такої зарядки під’єднується за допомогою USB-кабелю. Молоді стартапери і ціну своєї розробки підрахували – 1600 гривень.

Спосіб легкого, швидкого та цікавого вивчення хімії запропонувала команда «Mendeleev&Co». Учні створили настільну гру, яка складається з ігрового поля, карточок з перешкодами та хімічними елементами, фішок, кубиків та грошей-електронів. Суть гри у тому, щоб, долаючи перешкоди, дійти до кінця поля і розбудити Менделєєва нашатирним спиртом. Для того, аби «побороти» перешкоди, потрібно з’єднати два елементи. Оцінюють таку гру молоді бізнесмени у 600 гривень.

Як розв’язати проблему поранення мінами, знає команда найстарших учасників табору «Jaulz». Вони розробили прототип робота, що шукає міни, – MineFinder.

– В Афганістані, Ірані та Іраку зі всіх поранень поранення мінами становлять близько 87 відсотків, – зазначив керівник стартапу Назар. – Сама міна коштує три долари США, а її розмінування – тисячу доларів США. Робота саперів небезпечна, їхня амуніція дорого коштує. Тому наш робот може цілком замінити саперів.

За одну годину MineFinder здатен пройти площу 180 м². У планах команди – протестувати робота на військовому полігоні й оснастити функцією встановлення маячків на міни, за допомогою якої можна було б дистанційно знешкоджувати боєприпаси. Оцінюють розробники свого робота у 7500 гривень.

Іграшку «SpeedTrain» розробила команда «EWO». Це безпілотний потяг, який їздить по дорозі, бо обладнаний колесами, і працює на електриці. У перспективі учні розглядають SpeedTrain не тільки як іграшку, а і як комфортабельний громадський транспорт.

Останній проект – «WireHose» – автоматична система поливу земельної ділянки, який пропонує однойменна команда. Така система обладнана датчиком вологості, який при зануренні у ґрунт показує, чи треба поливати його, чи ні. Також у систему вмонтовано таймер, за допомогою якого можна налаштувати тривалість поливу. WireHose зрошує одразу кілька зон.

– Діти – неймовірно круті! Я не один раз брав участь у хакатонах як учасник, член журі й організатор. І це були хакатони для дорослих. Зараз я опинився у «перевернутому світі»: на хакатонах дорослі пропонували проекти, призначені для дітей, різні іграшки, а ці діти готують проекти, над якими мають працювати дорослі. Дорослі думають, як розважити публіку, а діти думають, як врятувати людство! Я мрію про те, що покоління, яке підростає, буде поколінням Ілонів Масків. Мрію про існування команди розробників-бізнесменів, яким по 10 років і які створюватимуть продукти, в першу чергу, для себе, – поділився переможець хакатону «NASA International Space Apps Challenge Kiev» 2017 року Даніїл Чернега.

Пан Даніїл – один із представників бізнес-інкубаторів, яких Леся Кондратюк запросила на презентацію дитячих стартапів. Роль таких гостей – надати експертну оцінку проектам, порекомендувати напрями для їхнього вдосконалення та розвитку.

Ще одна вимога до стартапів, яку ставили викладачі табору, – створення їхніх промо-роликів – рекламно-інформаційних відео, які презентують проект. Адже одне із завдань Дитячих студій МАН – підготувати учнів до участі у всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Під час них промо-ролик відіграє важливу роль, бо дає змогу не тільки яскраво представити продукт, а й залучити інвесторів, які на таких змаганнях шукають потенційно цікаві проекти.

Олена Сидорик
21.07.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН