ПОШУК  РОЗУМНИХ  РОДИН  ТРИВАЄ
Розпочато новий сезон науково-пізнавальних ігор

prev next

У лютому розпочався новий сезон проекту НЦ «МАНУ» «Розумна родина». Цього року його підтримують Державний політехнічний музей при НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського», Централізована бібліотечна система Деснянського району Києва та журнал «Однокласник». Минулорічні ігри викликали неабиякий резонанс у суспільстві, за рахунок чого значно збільшилася кількість сімей, що забажали взяти участь у змаганнях за титул найрозумнішої родини України.

У першому інтелектуальному двобої 2019 року зустрілися новачки і вже досвідчені учасники. Вперше зіткнулися із завданнями від організаторів члени родини Єгора Ребенка (11 років), крім якого в команді були його батько Віктор та старша сестра Катерина, що, до речі, минулого року стала призеркою Всеукраїнського конкурсу наукових робіт учнів МАН. А ось команда Ярослава Держипольського (10 років) брала участь в іграх «Розумна родина» вже вдруге. Крім юного очільника команду складали його батьки – Андрій та Людмила Держипольські.

За традицією, під час кожної гри проводяться три конкурси: виконання експериментів з хімії, фізики та математики і пояснення їх наукової суті; творче представлення наукового закону чи явища; інженерна гра, під час якої за обмежений проміжок часу команди з наданих складових мають зробити оригінальну конструкцію.

Цього разу домашнім завданням для команд було творче представлення такого явища як золотий перетин. Кожна команда відзначилася креативністю та дотепністю. Родина Ребенків представила віршований золотий перетин із загадками й малюнками, а сім’я Держипольських перевіряла свого найменшого члена родини на схожість з вітрувіанською людиною.

А в інженерній грі команди за рахунок просторового мислення і знання геометрії мали зробити зі звичайного картону пристрій для швидкого складання одягу.

Оцінювали цей інтелектуальний двобій науковці НАНУ та викладачі київських ВНЗ.

Гра проходила на рівних і дуже сподобалась учасникам. Зокрема, батько новачка Єгора Віктор Ребенко зазначив, що особливо захопилася їхня мама, яка спостерігала за грою і долучала вболівати усіх знайомих у соціальних мережах:

– Дуже активна і позитивна гра, яка дозволяє проявляти свої вміння, а сама атмосфера, в конкурсному форматі, спонукає розкривати власні здібності. Всі члени родини в захваті!

А мама другого очільника команди, Ярослава, – Людмила Держипольська – вже має досвід і власні секрети:

– Оскільки ми вже досвідчені учасники, бо грали вдруге, розуміли, як розподіляти обов’язки між учасниками, як найкращим чином відповідати на запитання членів журі… Минулого разу найменший учасник родини дуже хвилювався, коли ми демонстрували перед публікою домашнє завдання, але йому так сподобалося, що цього разу захотів допомагати нашій команді у всьому і бути поруч.

З мінімальною перевагою в балах перемогла досвідченіша команда, але не виключено, що ці родини зустрінуться ще раз, бо, враховуючи збільшення кількості учасників, регламент змагань дещо змінений. Цього року до учасників з Києва долучаться родини з Одеси та Харкова. Є зацікавленість щодо участі і з інших міст України. Тож ігри проекту надалі будуть проводитися за складною олімпійською системою з можливістю спробувати пробитися тим, хто поступився у першому двобої.

Список родин ще формується, тому всі охочі можуть надсилати заявки asmirnov@ukr.net на участь у науково-пізнавальних іграх «Розумна родина». А щоб докладніше дізнатися про проект, завітайте на сайт МАН і сторінку у Фейсбуці.

Олексій Смірнов, керівник проекту
28.02.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН