ПОШУКИ  НОВИХ  ІДЕЙ
Мала академія наук України готує тренерів команд до першої в Україні олімпіади креативності «Destination Imagination»

prev next

«Destination Imagination» – це найбільша освітня програма з креативності, започаткована у США. Україна приєдналася до цієї програми у 2017 році. У рамках ліцензійної угоди Національний центр «Мала академія наук України» поетапно впроваджує «Destination Imagination» в Україні. За цей час було проведено безліч тренінгів, семінарів, зустрічей, обговорень, спрямованих на підготовку і сертифікацію тренерів DI та створення команд школярів для майбутнього змагання.

Програма «Destination Imagination» готує учнів до професійних викликів ХХІ століття, формує покоління інноваторів та лідерів. У рамках цієї програми діти і молодь навчаються самостійно, креативно й нестандартно вирішувати поставлені завдання (виклики), зокрема такі: інженерний, технічний, науковий, художній, соціальний, імпровізаційний або виклик для дошкільнят.

Щоб стати тренером команди DI, необхідно отримати відповідну сертифікацію, яку в Україні надає тільки Національний центр «Мала академія наук України». Для цього педагоги, представники різноманітних закладів позашкільної і загальної середньої освіти з різних регіонів України взяли участь у навчальних заходах, організованих НЦ «МАНУ».

Підготовка відбувалася у два етапи. Спершу пройшли ознайомчі тренінги, які розпочалися ще у червні. На них освітян знайомили із цілями, педагогічними засадами програми; розповідали, як створити команду і працювати з нею, організувати самостійну і творчу роботу дітей над вирішенням викликів, презентувати рішення команди на Всеукраїнській олімпіаді креативності і яким має бути тренер.

Друга група тренінгів – «Міжнародна освітня програма “Destination Imagination” як платформа для всебічного розвитку дитини» – відбулася наприкінці осені і на початку зими. Робота на цих заняттях була глибшою, адже навчання спрямовувалося тільки на тих педагогів, які вирішили стати тренерами DI, сформували свої команди для участі у Веукраїнській «Destination Imagination» і розпочали роботу над викликами.

Заступник директора з методичної роботи НЦ «МАНУ» та афілійований директор «Destination Imagination» в Україні Світлана Лихота зазначила, що це навчання необхідно тренерам для того, щоб виявити труднощі у підготовці до олімпіади:

– На цьому етапі важливо, щоб педагоги, які вперше взяли собі команду і вже відчули особливості роботи з нею, могли знайти відповіді на усі питання. Щоб ми дали методи, інструментарії ефективної роботи у групі. Тренери поспілкувалися між собою, обмінялися досвідом, обговорили, що турбує, та отримали консультацію, адже робота над викликами – дуже важкий процес.

Командний виклик – це міждисциплінарний проект, який команди ретельно готують протягом кількох місяців, аби представити експертам свої креативні рішення, творчі напрацювання та розробки. Під час роботи над завданням тренер має спрямувати дітей на здобуття саме тих навичок, які їм необхідні, щоб упоратися. Адже команда має проявити також свої творчі уміння, презентувавши наукове рішення маленькою виставою – а відповідно, підготувати сценарій, розподілити ролі, побудувати драматургію. На цьому етапі важливо виявити внутрішній ресурс кожного з учасників, особисті уміння окремої дитини, щоб за 8 хвилин вони гуртом змогли якнайкраще представити готове рішення виклику.

Особливість програми «Destination Imagination» полягає у тому, що команди-учасники, незалежно від віку, самостійно проходять увесь процес підготовки до олімпіади, шукаючи нестандартні рішення. Тренер лише спостерігає за цим творчим процесом, надихає, навчає новим інструментам пошуку та генерування оригінальних ідей.

Олімпіада «Destination Imagination» – це справді неймовірне, багате на видовища, свято ідей та креативності, непідробні дитячі емоції, сильні відчуття і непереможна сила командного духу. Все це тепер буде і в Україні, адже I Всеукраїнська олімпіада креативності «Destination Imagination» відбудеться наприкінці березня 2019 року. Підготовка триває, команди працюють, тренери застосовують усі необхідні знання, щоб спрямувати свої творчі групи до перемоги. Тож усе найцікавіше попереду.

Людмила Копко
27.12.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН