ПРОАКТИВНО ПРО ШІСТДЕСЯТІ
Нові можливості IV Фестивалю шістдесятництва та дисидентського руху від НЦ «МАНУ»

prev next

Як зануритися в історію і вивчити болючі, але вольові її сторінки?

Рефлексувати якісно, досліджувати глибоко, а якщо влаштовувати літературне читання, то однозначно – душевне. IV Фестиваль шістдесятництва та дисидентського руху від НЦ «МАНУ» створив для своїх учасників атмосферу повного занурення.

Подія тривала з 10 по 25 жовтня і вперше відбулась онлайн – вивчали тему жінок у дисидентському русі. Цього року фест сягнув нових масштабів: вийшов за межі України і став міжнародним, об’єднавши 5 країн з Африки, Європи і Північної Америки. Ще про цифри фестивалю: захід зібрав 100 учасників, вдалося долучити 30 спікерів, провести унікальні інтерв’ю та лекції. Серед безлічі можливостей – розмови з дисидентами та дослідниками руху шістдесятництва, співпраця у командах, воркшопи, телемости, вікторини, виступи музикантів, поетичний міждержавний марафон, флешмоб #жінки60fest (який зібрав дописи про жінок-дисиденток), навички soft skills, нові друзі і перспектива стати частиною прогресивної просвітницької спільноти.

Цього року в учасників з’явилася унікальна нагода – стати амбасадорами Фестивалю шістдесятництва та дисидентського руху. Цей статус отримають усі, хто на основі інформативних, навчальних, культурно-просвітницьких лекцій, інтерв’ю та воркшопів реалізують проєкти. Таке почесне звання вже наблизили до себе учні із Шепетівки. Вони зробили документальну анімацію, дослідивши тему фесту, і невдовзі презентують її на онлайн-прем’єрі.

Коротко про те, як проходив захід, – його засновниця, експертка НЦ «МАНУ» з методики «Філософія для дітей», кандидатка філософських наук Юлія Кравченко:

– Як завжди, тематика фестивалю торкнула серця учасників, спонукала їх до самопізнання. Вчергове стало зрозуміло: як мало ми, громадяни України, знаємо про себе, власну історію та культуру. Я рада, що учасники й учасниці ініціювали більше десятка проєктів – різного формату і часу реалізації. Отже, популяризація шістдесятництва та дисидентського руху триватиме завдяки діяльності фестивальної спільноти.

Просвітницька подія передбачала змішаний формат участі – онлайн та дистанційний. Для комфортної комунікації і взаємодії з учасниками методист Лабораторії з розвитку критичного мислення НЦ «МАНУ» Наталія Нагорна підключила корисні сучасні застосунки, програми та сервіси: Telegram, віртуальний клас Google Classroom, відеоконференції в Zoom, інформаційний сайт Renderforest, інтерактивну програму заходу Genially, середовище-органайзер матеріалів Wakelet, онлайн-дошки Padlet, Jamboard, Linoit, динамічні презентації Canva, Emaze, ресурси для швидкого опитування та ігрових тестувань Mentimeter, Gamilab, QuizWhizzer, Quizizz, Classtime, Socrative, Kahoot.

Технічні можливості дають змогу зберегти всі матеріали фесту. Тож гарна новина для тих, хто хоче долучитися до просвітницького руху і стати амбасадорами заходу: до нього ще можна доєднатися, пройти навчання за програмою, здати тест, а тоді реалізувати свій проєкт з тематики фестивалю до травня 2021 року.

Вивчай свою історію і використовуй нагоду, щоб поширити знання, думки, ідеї. Колись для нас таку можливість силою культури виборювали представники і представниці руху опору. Вони робили це проактивно і всупереч умовам. У нас є кращий вибір. Залишається його зробити – стань частиною спільноти, яка формує світогляд.

Фестиваль шістдесятництва та дисидентського руху

Фестиваль шістдесятництва та дисидентського руху

26.10.20
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН