РЕЦЕПТ  УСПІХУ
Учнів МАН готували до наукового суперництва на міжнародних змаганнях

prev next

З 1 по 3 листопада Мала академія наук зібрала на тренувальні збори 20 дітей, які пройшли перший етап національного відбору до участі в міжнародній конференції юних дослідників «ICYS-2019». Їх ініціював національний координатор ICYS в Україні, найкращий вчитель України і світу за версією «Global Teacher Prize Ukraine» (2017) Пауль Пшенічка.

– Усі, хто проходить через систему практичної наукової підготовки, згодом стають дуже успішними людьми. Бо здійснюють ранній старт, а це дуже важливо у науковому житті, як і в спорті чи мистецтві. Коли ці діти приходять на перший курс університету, то уже мають два роки практичної діяльності. А це – колосальний ріст особистості, – зауважив Пауль Францович.

Координатору наукової школи Наталії Поліхун важливо було, щоб учасники зрозуміли, що приїхали не на конкурсний відбір, а на тренінг. Адже Наталія дуже добре знає, яке значення на міжнародних змаганнях має командний дух. Тож метою цих трьох навчальних днів було здружити дітей, сформувати один колектив, у якому кожен учасник підтримує іншого й отримує необхідну допомогу.

Учні МАН повертаються додому з олімпіад світового рівня з високими нагородами і вагомими результатами. Яскравим прикладом є випускник МАН Валентин Фречка, який здобув перемогу в «ICYS-2018» та на «Genius Olimpiad 2018». Тож Валентин був запрошений у школу як тренер і розповів про особливості участі у міжнародних змаганнях та найважливіше – підготовку до них.

Навчання у школі для потенційних учасників міжнародних конкурсів спрямовувалося на розвиток найважливіших навичок: знання англійської мови, уміння презентувати проект і володіння науковими методами. Насичена програма тренінгу передбачала лекції, практикуми, інтелектуальні ігри та квести, семінари. Ненав’язливе удосконалення англійської мови відбулося, наприклад, на скайп-уроці про Велику Британію викладача з Оксфорда Ендрю Сомервіля. Координатор в Україні конкурсу науково-технічної творчості школярів «INTEL ISEF» Надія Мосякіна навчала дітей презентувати свої роботи. Пояснила, що наука має бути простою, а коли переконуєш когось, краще звертатися до фактів, а не емоцій.

Уся молодь, яка приїхала для навчання у триденній школі МАН, уже є гідною захищати честь країни на міжнародних змаганнях. Приміром, результати наукової роботи учениці Київської МАН Євгенії Анастасії Рудик (дівчина вивчала рівнобедрені трикутники, описані навколо криволінійних серпоподібних двокутників) колись можуть бути використані в авіаконструюванні:

– Я послухала презентації інших робіт, і мене дуже потішило, що перебуваю у такому оточенні. Завдяки школі розумію, який рівень відповідальності лежить на учасниках міжнародних змагань.

Попереду в усіх учасників відбору до «ICYS-2019» багато роботи. І хоч у Малайзію у квітні 2019 року поїдуть не всі, знання, отримані у школі підготовки до міжнародних змагань, можна застосовувати будь-коли. Тим паче, що Мала академія наук завжди сприяє участі своїх учнів у світових конкурсах.

Людмила Копко
07.11.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН