РОЗПОЧАТО УКРАЇНСЬКО-НІМЕЦЬКИЙ РІК МОВ
Мала академія наук стала партнером проекту

prev next

Другі вихідні вересня зібрали у центрі Києва всіх, хто цікавиться наукою, сучасною культурою і міжнародним досвідом у цих сферах. Саме 9 і 10 вересня відбувся вуличний фестиваль-відкриття Українсько-німецького року мов, приурочений до 25-річчя дипломатичних відносин держав. Його проведення було ініційовано міністрами закордонних справ обох країн ще у 2016 році задля зміцнення взаємної довіри та дружби між Німеччиною і Україною, а також для розвитку співпраці у сферах освіти та культури. Тож організаторами Українсько-німецького року мов є Міністерство закордонних справ ФРН, Посольство Німеччини в Україні та Goethe-Institut в Україні. При плануванні та проведенні активностей відбувалася тісна взаємодія з іншими організаціями як Німеччини, так і України. Партнером фестивалю-відкриття стала і Мала академія наук.

Дводенна програма фестивалю передбачила для відвідувачів можливість експрес-вивчення німецької мови на безкоштовних інтерактивних заняттях, знайомство зі стравами німецької кухні, різноманітні розваги, у яких могли брати участь як діти, так і дорослі: експериментальні майданчики, виступи лялькового театру, українських та німецьких музичних колективів, поетичні й кулінарні майстер-класи, заняття з робототехніки та IT-школи. Практичні експерименти демонстрували і спеціалісти НЦ «МАНУ», захоплюючи фізичними й хімічними дійствами увагу малих і дорослих.

Наші партнери хотіли показати наявність кооперації у сферах освіти і культури. Функціонувала велика зона інформаційних стендів, де були представлені як німецькі політичні фонди, так і теперішні коопераційні зв’язки з освітою. Ми бачимо Українсько-німецький рік мов не тільки мовним, а й культурно-науковим, – зауважив координатор проекту Володимир Волик.

За словами пана Володимира, Goethe-Institut активно впроваджує мовні технології щодо вивчення предметів німецькою. Тож організаторам було важливо залучити молодь до науки і заручитися у цьому процесі підтримкою Малої академії наук, яка сприяє науково-експериментальним починанням українських школярів уже не перший десяток років.

За фестивальні дні викладачі Науково-пропедевтичного простору «Футурум» НЦ «МАНУ» робили з дітьми іграшки-пострибунчики із клею ПВА і тетраборату натрію, вулкани з дихромату амонію, фараонових змій і за допомогою індикаторних смужок визначали pH води. Всі препарати, які використовували для експериментів, були повністю безпечними для дітей. Вивчаючи фізику, розповідали про зоряні карти і Сонячну систему. Викладачі-географи принесли різні кам’яні породи, тому всі, хто хотів, могли наочно ознайомитися з колекцією і отримати відповіді на запитання. Також за допомогою мікроскопа можна було розгледіти тканини людини і комах. Простір «Футурум» робив усе можливе, щоб пояснити складну науку простими словами – так, як це можуть сприйняти дітлахи. Спеціалісти лабораторного комплексу «МАНЛаб» презентували німецьке обладнання PHYWE, яке застосовують в освітньо-науковій діяльності, і демонстрували, як за його допомогою можна здійснювати вимірювання у хімії, фізиці та біології.

Протягом Українсько-німецького року мов організатори обіцяють проведення численних заходів, які відбуватимуться по всій Україні. Анонсовано музичне турне та декілька літературних читань з авторами, літні табори для школярів, спеціалізовані симпозіуми, заходи з підвищення кваліфікації вчителів, молодіжні проекти обміну, виставка і вручення нагород видатним перекладачам, учням, вчителям і видавництвам. А у Німеччині передбачена різноманітна програма заходів, присвячених українській мові. Подія, яка триватиме весь навчальний рік, завершиться влітку 2018 року, коли буде проведено великий Освітній конгрес щодо перспектив школи, університету та приватної освіти в майбутньому.

13.09.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН