РОЗШИРЕННЯ  НАУКОВИХ  ГОРИЗОНТІВ
Учні Малої академії наук повернулися з наукової школи в Китаї з нагородами

prev next

З 17 по 22 грудня у Пекіні проходила наукова школа, у якій брали участь представники Австралії, Камбоджі, Китаю, Індії, Індонезії, Ірану, Казахстану, Малайзії, М’янми, Пакистану, Філіппін, Тайланду, Тунісу, Туреччини, В’єтнаму і, звісно, України. Захід був організований Центром дитячої та юнацької науки Китайської асоціації науки та технологій (Children & Youth Science Center of CAST).

Завданням цієї неприбуткової організації, заснованої у 1978 році, є залучення широкого загалу до науки і технологій, мотивація молодого покоління на інновації через науково-освітні програми й масові заходи. Центр дитячої та юнацької науки разом зі своїми територіальними відділеннями, науковими музеями і науково-технологічними освітніми центрами створили національну мережу для неформальної наукової освіти та заходів популяризації науки в Китаї. Одним із таких заходів є Наукова школа «The “Belt and Road” Teenager Maker Camp and Teacher Workshop», у якій взяли участь українські учні. Вона сприяє вихованню підлітків у середовищі науки та інновацій, надихає їх найновішими винаходами, сприяє науковій грамотності суспільства і міжнародній комунікації та співпраці в науковій освіті.

Під час навчання учасників, яких було близько 80, розділили на команди за науковими галузями і дали кожному напряму окреме завдання: розробити і виготовити моделі мостів; створити моделі літака; застосувати інтелектуального робота; ознайомитися з мікробіологією; дослідити 3D-друк.

Учні Малої академії наук отримали потужний досвід наукового спілкування із представниками різних країн, а також практику роботи над проектом у міжнаціональній команді, де кожен учасник ділиться своїми знаннями задля спільної мети. Президентський стипендіат, багаторазовий призер всеукраїнських учнівських олімпіад Максим Максьом з Івано-Франківщини у Пекіні працював у команді за напрямом «Вивчення та застосування мікробіології» й отримав диплом та медаль за найкращу командну роботу.

Десятикласник із Запоріжжя, учасник МАНівських змагань Максим Іванов був членом команди за напрямом «Розробка та виготовлення моделі літака». За вміння, продемонстровані у науковій школі, отримав диплом і медаль за найкращу презентацію проекту.

– За час школи треба було впоратися з визначеним завданням, а також презентувати його так, щоб усім було зрозуміло: саме твій результат, який пропонуєш зі своєю командою, − кращий, ніж в інших. Досвід роботи з такими, як і я сам, але іноземними учасниками школи, був неймовірним. Дуже цікаво за таких умов працювати над спільним проектом, – поділився враженнями від поїздки Максим Іванов.

За словами координатора міжнародних проектів НЦ «МАНУ» Віталія Лісового, школа, на яку потрапили наші учні у Пекіні, вважається однією з найкращих, а Китай – це країна, у якій дуже стрімко розвивається світ технологій, особливо те, що стосується робототехніки, літакобудування і STEM-наук:

– Поїхати у Пекін і повчитися у найкращих – це вагомий внесок у розвиток молодого науковця. Можливість спілкування з найкращими представниками різних країн, що потрапили у школу так само, як і учні МАН, дає змогу розширити горизонти наукової діяльності і продемонструвати свої вміння, заявити про них на весь світ.

Віталій Лісовий зазначив: Україна планує і надалі брати участь у китайських науково-технічних заходах для молоді, які організовує Китайська асоціація науки та технологій. Наразі МАН ознайомлюється з умовами участі в CASTIC (China Adolescent Science & Technology Innovation Contest) – змаганні, спрямованому на розвиток інноваційних можливостей підлітків та їхню здатність застосовувати наукові знання у створенні винаходів. Конкурс відбудеться у серпні 2018 року.

Людмила Копко
25.12.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН