СЕРТИФІКОВАНІ ФАСИЛІТАТОРИ
«Школа МИРотворчості» має перших випускників

prev next

З 27 по 29 квітня відбувався фінальний етап школи, на якому підлітки навчалися проводити тренінги. Цей проект розпочали у лютому НЦ «Мала академія наук України», Молодіжна ініціатива «Серце в долоньках» і БФ «Діти надії та любові».

Отримавши базові і спеціалізовані знання на попередніх двох етапах, учасники приїхали на третій – тренерський. Ті, що приїхали на фінальну стадію, точно визначили для себе: вони мають бажання нести знання далі. Таке бажання усвідомили 12 із 16 учнів. Тож на останньому етапі приділялася увага командній роботі, учасники навчалися давати і приймати зворотній зв’язок, створювали власні тренінги. Також діти самі проводили навчання. Вони могли і відчути свободу, плануючи власні заняття, і брати за це відповідальність.

Ми побачили, наскільки діти були зацікавлені і навіть здивовані. Бо така школа у такому форматі навчання в Україні проводилася вперше. Ми вражені результатами дітей: наскільки вони можуть критично мислити, наскільки відповідально підходять до процесу. Учні бачать у цьому сенс і розповідають нам, що навчання змінює їхнє життя, а нові знання хочуть доносити до своїх однолітків, – розповіла координатор і тренер проекту, методист НЦ «МАНУ» Катерина Клюзко.

Унікальність програми «Альтернатива насильству», за якою відбувалося навчання у школі, і техніки фасилітаторів полягає у тому, що це – чудовий фундамент для правильної комунікації і ведення діалогу не тільки під час учнівських тренінгів, а й для життя загалом. Результатом фінального етапу стала можливість молоді по-іншому будувати спілкування і взаємини з іншими людьми. Кожен фіналіст дістав завдання: до 20 червня провести у своїй школі презентаційне заняття. Учасники отримали зошит фасилітатора, де розписані будова, перебіг і прийоми занять. Цей зошит вручався на завершення курсу «Школи МИРотворчості» разом із сертифікатом. За проведеними заняттями підлітки писатимуть звіти, де зазначать свою результативність. Також до 10 вересня учасники мають відповісти тренерам, чи візьмуться за створення клубу МИРотворчості на базі своєї школи, міста чи району.

Восьмикласниця Дарина Хутіяш із Печерської гімназії № 75 м. Києва розповіла, що за виконання домашнього завдання братиметься з азартом:

Я отримала максимум задоволення від проведення тренінгів, у мене була чудова команда, і я твердо вирішила, що буду фасилітатором. Коли ти щось розповідаєш, а на тебе дивляться зацікавленим поглядом – це неповторні відчуття. Хочеться ще і ще!

Відповідно до міжнародної програми «Альтернатива насильству» фасилітатори працюють у командах по три людини. З учасників школи сформували чотири команди, проте учні навчаються у різних містах і районах, тому це ускладнює можливість роботи разом. Організатори школи вбачають необхідність створення або клубу МИРотворчості (тоді куратори приїздитимуть на місця і навчатимуть разом із випускниками школи їхніх молодших колег), або навчання дорослих, які б підтримували учнів як організаційно, так і методом наставництва. Катерина Клюзко стверджує, що тренери помітили великий потенціал в учнів, але їх треба ще трішки менторити і направляти. Після закінчення школи хлопців і дівчат супроводжують у їхній діяльності. Куратори завжди на зв’язку: якщо виникне потреба, то вони можуть приїхати у необхідне місто для того, щоб допомогти провести заняття.

За час школи учасники набули не тільки навичок комунікації і вирішення конфліктів, а й уміння висловлювати свою позицію, обстоювати її, але не насильницьким шляхом. 12 випускників стали командою: навчилися бути тренерами і хорошими друзями, які підтримують одне одного за межами навчання.

За словами пані Катерини, тренерам важливо створювати безпечний простір для дітей, щоб вони черпали знання і використовували їх за призначенням. Єдине, чого підліткам поки що не вистачає – життєвий досвід. Однак на теперішньому етапі їм вистачає як знань, так і вмінь для того, щоб стати ефективними фасилітаторами і мати покликання – бути творцем миру як у своєму житті, так і в житті навколишніх людей.

Людмила Копко
04.05.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН