ЕКОЛОГІЧНІ  ПЕРЕМОГИ
Вихованці Малої академії наук здобули «золото» і «срібло» на Міжнародній учнівській олімпіаді в Кенії

prev next

З 4 по 11 квітня цього року в Найробі (Кенія) проходила Міжнародна учнівська олімпіада з екології «Golden climate». За перемогу в цьому престижному змаганні боролися юні екологи з різних країн світу, які представили на розгляд журі понад 220 учнівських проектів.

Українська команда складалась із двох учасників – вихованців Закарпатської та Київської МАН Валентина Фречки і В’ячеслава Анцибора. У її здобутку – 2 медалі: «золото» і «срібло», а також гран-прі фестивалю.

Валентин – учень 11 класу Сокирницької загальноосвітньої школи Закарпатської області. Він виборов «золото» і гран-прі завдяки проекту інноваційної технології виготовлення паперу з опалого листя. Хлопець пропонує використовувати листя різних порід дерев для переробки на папір.

– Широке застосування проекту допоможе пожвавити целюлозно-паперову промисловість, а також дасть можливість утилізувати опале листя з найменшою шкодою для навколишнього середовища. Варто зауважити: саме виробництво паперу за цією технологією є повністю безвідходним. Технологічна схема коротша за традиційний метод, а це ‒ набагато дешевше, економніше і вигідніше, адже листя є відновлюваною сировиною з достатнім запасом. Собівартість одного поліграфічного листка на сьогодні становить приблизно 1,50 гривні, – розповів Валентин Фречка.

Нещодавно Валентин із цим самим проектом виборов перемогу в Міжнародному фестивалі інженерних наук і технологій «I-Fest» у Тунісі. А наразі готується до участі у всесвітньому конкурсі наукових проектів GENIUS Olympiad 2018 у США.

Учень 11 класу Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ» В’ячеслав Анцибор нагороджений «сріблом». Таку оцінку членів журі отримав його перспективний проект з використання альтернативного джерела живлення і нової системи його охолодження для напівпричепів-рефрижераторів. Це не перша перемога обдарованого юнака – цього року він посів перше місце на ІІ (міському) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України і представлятиме столицю на ІІІ етапі. Також він виборов ІІ місце у номінації «Проект з енергозбереження, енергоефективності або поновлюваних джерел енергії» Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище-2018».

Щиро вітаємо Валентина і В’ячеслава, їхніх батьків та наставників. Бажаємо юним науковцям нових визначних перемог!

13.04.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН