ЩО РЯТУВАТИМЕ ЕКОЛОГІЮ?
На олімпіаді GENIUS у США за свій екопроект МАНівець здобув золото

prev next

З 12 по 17 червня учні з усього світу змагалися на олімпіаді у місті Освего (штат Нью-Йорк) за право називатися геніями. Метою GENIUS Olympiad є привернення уваги до екологічних проблем у глобальному розумінні, використовуючи при цьому знання з базових наук, мистецтва, творчого письма, інженерії, дизайну та розвитку бізнесу. Це один із найбільших наукових конкурсів, у якому беруть участь школярі з усього світу, зокрема (крім США) із таких країн, як Корея, Індонезія, Киргизстан, Мозамбік, Іспанія, Польща, Тайвань.

Враховуючи кількість презентованих на олімпіаді проектів, отримати на заході бронзу – це вже велике досягнення, не кажучи про золото, яке в Україну привіз учень МАН Микола Іванченко. Коля презентував науковий проект «Виробництво адсорбента для нафти та нафтопродуктів у водному середовищі на основі гідрофобізованого вспученого перліту», над яким працював разом із науковим керівником, доцентом кафедри хімічних технологій композиційних матеріалів НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», кандидатом технічних наук Олексієм Володимировичем Миронюком.

Право представляти Україну на міжнародному змаганні у США хлопець виборов ще взимку, здобувши перемогу за цю ж роботу на фіналі Всеукраїнського конкурсу наукової творчості учнів Intel Еко Україна, а разом із нею – путівку на GENIUS Olympiad 2017.

Я дуже готувався, вчив англійську мову і розвивав уміння правильно презентувати свою ідею. Гадаю, що моя робота просто вдало підійшла до основної теми олімпіади – захист довкілля, – скромно зазначив володар золотої медалі за геніальність.

Проект хлопця ґрунтується на гідрофобному адсорбенті для нафти. Як пояснив Микола, у випадку, коли стався вилив нафти у воду, адсорбент збиратиме тільки нафту, а воду відштовхуватиме, адже саме гідрофобна властивість дає змогу збирати лише горючу копалину, не вичерпуючи разом із нею велику кількість води. Завдяки пропонованому МАНівцем адсорбенту нафта збирається у грудочки, які можна забрати з водойми будь-яким механічним способом і відправити на нафтопереробне виробництво. Адсорбент може набрати у сім разів більше нафти, ніж важить сам. Це, за словами винахідника, дуже високий результат. Ідея Миколи полягає у тому, щоб при техногенній катастрофі можна було як зберегти природу, так і не втратити корисну копалину – принести користь як екологічному світу, так і виробничому.

Перемогу на змаганні геніальності у США учні Малої академії наук здобувають уже не вперше. У 2015 році із проектом «Отримання електроенергії з атмосфери» Самуїл Кругляк здобув бронзу.

На олімпіаді GENIUS у секції «Науки», у якій захищав свою роботу золотий медаліст 2017 року – Микола Іванченко, змагалося понад 750 учасників. Золотом нагородили ще близько 20 учнів. Окрім медалі, Микола отримав грант на суму 9 тисяч доларів США, який покриває частину витрат на навчання в університеті, в якому й відбувалася олімпіада − Oswego State University of New York (SUNY). Цей заклад є всесвітньо визнаним, має безліч акредитацій, фігурує у всесвітньо відомих рейтингах. Також хлопця запросили на ще один міжнародний науковий конкурс у Тунісі «І-Fest», куди він потрапить одразу на фінальний відбір.

А тим часом Микола Іванченко, який у цьому році закінчив столичну ЗОШ № 225, поки що думає, де навчатиметься: в Університеті SUNY, куди його запросили, чи у вітчизняному – Київській політехніці, де на нього також із радістю чекають. Юнак спирається на те, що в університет США подавати заявку можна аж до січня, мовляв, час ще є. А от із чим хлопець визначився остаточно, то це із галуззю науки, якій готовий присвятити життя. Вибір очевидний, це – хімія.

Людмила Копко
21.06.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН