ЩО ПОЧИТАТИ?
Оголошено переможців «Топ BaraBooka 2019»

prev next

17 грудня проєкт підтримки дитячого читання «BaraBooka. Простір української дитячої книги» НЦ «МАНУ» назвав найкращі українські дитячі, підліткові та родинні видання поточного року.

Цей унікальний рейтинг формують фахові літературознавці, які стежать за ринком українського дитячого і підліткового книговидання з 2014 року. Найкращі книжки обирали у десяти номінаціях: дебют року у прозі, поетична книжка року, книжка-картинка року, перша книжка малюка, книжка року на вік 9+, підліткова книжка року, пізнавальна книжка року, родинна книжка року, соціальна книжка року і вибір читачів. Також вручили спеціальні відзнаки за найкращу серію книжок для дітей, за збірку авторських казок, мультимедійному виданню року і за промоцію дитячого читання.

У межах «Топ BaraBooka 2019» вперше діяло незалежне журі. Серед книжок, написаних учасницями проєкту, експерти обирали найкращі. Адже за сприяння літературної агенції «BaraBooka» цього року вийшли друком 33 видання. Також свої спецвідзнаки вручили Національний музей Тараса Шевченка – за співпрацю в організації виставки «Ілюсторій», ТОВ «Столична правова фундація» – за популяризацію правових знань серед дітей і ГО «Освіторія» – за високий український стиль. З переліком усіх найкращих книжок «Топ BaraBooka 2019» можна буде згодом ознайомитися на сайті простору української дитячої книги.

Керівниця проєкту Тетяна Стус порівняла щорічні списки топу і запевнила, що ініціатива успішно реалізує основну мету. Однак попереду ще багато викликів, бо рух у вітчизняній дитячій літературі дуже жвавий. Крім якісного і кількісного росту видань, синхронізації дій видавців, громадських та державних ініціатив, триває також і реформа шкільної літературної освіти, підвищення рівня та якості читання. Та на все це Тетяна впевнено відповіла: «Ми напоготові!»

18.12.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН