СИЛА  ДІВОЧОГО  РОЗУМУ
Україна вперше приймає Європейську математичну олімпіаду для дівчат «EGMO-2019»

prev next

8 квітня у Києві стартувало грандіозне освітнє змагання міжнародного значення – Європейська математична олімпіада для дівчат (European Girl’s Mathematical Olympiad – EGMO), яка триватиме до 13 квітня. Захід проводить Міністерство освіти і науки України спільно з Малою академією наук та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка. Головним партнером EGMO в Україні став UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

Першу олімпіаду серед юних розумниць провели у Кембриджі 2012 року. Організатори хотіли надихнути дівчат долучитися до математичного конкурсного руху. Талановита молодь швидко підтримала цю ідею, про що свідчить збільшення кількості країн-учасниць: 2012-го між собою конкурували 70 дівчат з 19 країн, а вже цього року Київ гостинно прийняв 49 делегацій, а це – 196 конкурсанток.

Проведенням EGMO в Україні ми завдячуємо нашим талановитим дівчатам, які за 7 років існування олімпіади тричі ставали найкращою командою за сумарною кількістю балів в офіційному заліку, а троє з учасниць здобули перші абсолютні індивідуальні перемоги. Досі жодній країні не вдалося повторити такі високі результати. Завдяки цим приголомшливим успіхам наших школярок, Україна зініціювала проведення EGMO-2019 у себе. Тож цього року честь своєї держави українські конкурсантки вперше захищатимуть на рідній землі.

Відчути переваги проведення міжнародного змагання у себе вдома наші учасниці змогли одразу – на урочистому відкритті українську команду зал підтримував найгучнішими оплесками. Святкову церемонію розпочала міністр освіти і науки Лілія Гриневич, наголосивши, що інвестиції у розвиток STEM-освіти є пріоритетом для нас.

– Ця олімпіада – гарний привід показати всім, як молоді дівчата завдяки своєму розуму, наполегливості, праці та любові до математики здобувають переможні результати і впевнено прямують до майбутніх відкриттів. Ми пишаємося тим, що серед молоді є так багато талантів, – сказала міністр, звертаючись до розумних красунь з різних країн, яких в одному залі поєднала математика.

Продовжив привітання чарівних учасниць і гостей олімпіади президент Центру ЮНЕСКО – Малої академії наук – Станіслав Довгий. За його словами, математика для України цього року має особливе значення: масштабне святкування Міжнародного дня числа «Пі», створення Музею науки в Україні, де функціонуватиме математична експозиція, співпраця з музеєм математики MoMath у Нью-Йорку. А готуючи це математичне свято, організатори доклали чимало зусиль, щоб учасниці запам’ятали Україну.

Підтримала учениць промовою і професор Федеральної політехнічної школи Лозанни Марина В’язовська. У 2016 році дівчина отримала Премію Салема за відкриття світового рівня, розв’язавши задачу про найщільніше пакування куль. Також бажали успіхів і натхнення голова правління UKRSIBBANK BNP Paribas Філіп Дюмель, голова Наглядової ради EGMO Біргіт Ван Дален та директор музею математики у Нью-Йорку Сінді Лоуренс.

Неповторний колорит нашої країни учасниці відчули через неймовірну силу українських народних інструментів. У цьому їм допоміг колектив НАОНІ, демонструючи дотепер невідоме для багатьох дівчат звучання.

В екзаменаційні дні школярки вирішують складні математичні завдання з алгебри, комбінаторики, геометрії і теорії чисел. Учасниці мають впоратися із шістьома задачами: по три головоломки за 4,5 години впродовж двох днів. Кожна оцінюватиметься за семибальною шкалою, тобто максимальна кількість балів, яку можуть набрати конкурсантки за всю олімпіаду, – 42. Результати визначатимуть і узгоджуватимуть між собою аж дві групи експертів – міжнародні незалежні координатори та лідери команд.

Юні учасниці змагаються за три переможні позиції – «золото», «срібло» і «бронзу». Для дівчат, які не отримали жодної з медалей, але розв’язали бодай одну із задач на максимальну кількість балів, передбачена спеціальна заохочувальна почесна відзнака. Тож і спільні досягнення також важливі. За правилами олімпіади, максимальна кількість членів для кожної з команд – чотири учасниці, віком від 13 до 20 років. Їхній сумарний результат визначить, кому дістанеться командна нагорода – тарілка, яка з року в рік подорожує з володарками їхньою країною і на якій кожна традиційно ставить автограф.

Цього року в математичних перегонах беруть участь одразу дві українські команди, тому й уболівати українцям за своїх потрібно вдвічі більше. До складу однієї з команд увійшли Олеся Білик, Катерина Горох, Карина Нечипорук, Влада Петрусенко, а до іншої – Аліса Баклан, Маргарита Баклан, Роксолана Іванчук та Ольга Жур.

За правилами олімпіади, у змаганні можуть брати участь не лише європейські країни. Отож в Україні наразі гостюють представниці США, Японії, Мексики, Австралії, Канади, Чилі, Бразилії, Саудівської Аравії, Індії тощо.

Попередні EGMO проходили у Великій Британії, Люксембурзі, Туреччині, Білорусі, Румунії, Швейцарії та Італії. В Україні олімпіада такого рівня – вперше. Це ще одна нагода пишатися своєю країною і щиро підтримувати її талановиту й розумну молодь, яка має усі можливості, щоб зробити наше майбутнє щасливим.

Людмила Копко
10.04.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН