СПІЛКУВАННЯ З ДОВІРОЮ
Випускники школи «Рівний–Рівному» розповіли про досвід фасилітаторства

prev next

Відкрите і толерантне суспільство передбачає порозуміння між людьми. Що для цього треба – уже з власної практики знають юні учасники Всеукраїнської школи «Рівний–Рівному». Активні підлітки знову зібралися на базі Міжнародного центру дитячої наукової творчості НЦ «МАНУ» для фінальної зустрічі, яка відбулася з 2 по 4 жовтня.

Позаду чотири етапи навчання, а з ними – освоєння навичок успішного діалогу; вправи з вирішення конфліктних ситуацій; техніки, спрямовані на прийняття колективного рішення; методики, які допомагають сприймати чужу, відмінну від власної, точку зору. А також найосновніше – проведення мінімум двох тренінгів, які за умовами проекту діти мали реалізувати у командах (удвох або втрьох).

– Дуже важливо знайти баланс зі своїм співтренером, адже колективна робота передбачає взаємодію. Це не завжди вдається з легкістю. Потрібно багато працювати над собою, щоб зрозуміти іншого, – поділилася своїм тренерським досвідом чотирнадцятилітня Аліна Войтюк з Донецької області.

Реалізовувати свої фасилітаторські проекти школярі мали впродовж весни і літа. Тренінги діти проводили у присутності супервізора з команди наставників школи. Тож після проведеного заняття юні фасилітатори могли одразу почути зворотній зв’язок.

Школа «Рівний–Рівному» тривала майже рік. Цей час дає змогу побачити зміни, які сталися в дітях, і оцінити результати. Тож фінальна зустріч відіграє особливу роль у становленні молодих тренерів. Команда проекту ставила собі за мету показати дітям, куди ще можна рухатися і що робити далі. 13 тренерів-фасилітаторів, які уже спробували себе у цій ролі, точно не зупинятимуться: хтось із них приєднується до громадських організацій, проводить там тренінги, а когось навіть запрошують на заходи як експертів. За словами співкоординатора і тренера школи, методиста НЦ «МАНУ» Катерини Клюзко, останній етап навчання дає змогу учасникам відсвяткувати свої перемоги, а також зрозуміти, що у них є спільнота і підтримка:

– Зараз вони розповідають нам про те, що було важко, а що легко при проведенні заняття. Це – навчання у дії: коли у дітей є практичні можливості себе спробувати у чомусь, а тоді робити висновки. Таким воно і має бути для підлітків, особливо тепер – під час реформування освіти.

Упродовж трьох днів новоспеченим тренерам розповідали про соціальне підприємництво, перспективи роботи і тенденції в Україні, а також про можливості співпраці з громадськими організаціями та бізнесом. Ця сесія була присвячена цінностям, основам командної роботи, ораторській майстерності і можливостям, які допомагають почути іншого. У центрі уваги, звісно, діалог. Такий необхідний для конструктивного вирішення конфліктів та розв’язання проблем, тож це і є альтернатива насильству.

08.10.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН