STEM-ПІДХІД  У  ФІЗИЦІ  ТА  БІОЛОГІЇ
Співробітники «МАНЛаб» провели заняття для вчителів та учнів Сумщини

prev next

1 та 2 листопада в рамках проєкту «Всеукраїнські наукові мобільні студії» співробітники лабораторного комплексу «МАНЛаб» працювали з учнями й педагогами міста Глухів і прилеглих районів Сумської області. Захід відбувався на базі найдавнішого вчительського вишу України – Глухівського національного педагогічного університету імені О. П. Довженка.

Для вчителів фахівці НЦ «МАНУ» підготували інтерактивну лекцію з демонстраціями. Йшлося про те, що таке STEM-підхід і як його ефективно застосовувати у викладанні предметів природничого циклу. Слухачі ознайомилися з матеріальною базою та напрямами роботи лабораторного комплексу, дізналися про численні заходи Національного центру.

Протягом практичних занять усі охочі долучилися до виконання STEM-проєктів, розроблених у «МАНЛаб». У блоці «Фізика» учасники досліджували падіння тіл із застосуванням цифрових вимірювальних комплексів, вивчали властивості електричних кіл, моделюючи різні схеми на набірній панелі, і вимірювали швидкість звуку нестандартним способом – за допомогою картонної труби, звукового редактора і гарнітури.

Біологічна частина практикуму складалася з трьох робіт: «Будова м’яза. Модель м’яза та виготовлення пневмом’яза», «Розподіл пігментів за Краусом. Омилення хлорофілу лугом», «Розподіл пігментів адсорбційним хроматографічним методом». Попри такі серйозні терміни, виконувати їх було просто і цікаво: співробітники лабораторії приділяють особливу увагу тому, щоб «приземлити» складні наукові методики під школу загальної середньої освіти, зробити їх доступними для дітей і вчителів.

А ще школярі та їхні наставники попрацювали з цифровими USB-мікроскопами, які дають змогу не лише побачити збільшене зображення предмета, а й виміряти його розміри та знімати фото і відео мікросвіту.

Виїзні заняття стали першим спільним заходом НЦ «МАНУ» і Глухівського НПУ ім. О. П. Довженка; надалі заклади планують поглиблювати співпрацю в аспекті реалізації наукової освіти.

Тетяна Чернецька
03.11.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН