СТВОРИ  СВОГО  РОБОТА
На Всеукраїнському фестивалі «ROBOTICA» визначили учасників Всесвітньої олімпіади з робототехніки (WRO)

prev next

Літо у Києві розпочалося інноваційно. 1 та 2 червня відбувся Національний відбірний етап змагання «WRO-2019», співорганізаторами якого є Національний центр «Мала академія наук України» й офіційний представник Всесвітньої олімпіади з робототехніки в Україні ГО «Інноваційні освітні рішення».

Конкурс пройшов у рамках Фестивалю освітніх інновацій і сучасних технологій «ROBOTICA». За два дні захід відвідали 10 тисяч гостей. Подія виявилася насправді сімейною – у квесті територією «ROBOTICA» на ВДНГ взяли участь більше 200 родин.

Саме ж відбірне всеукраїнське змагання з робототехніки цього року зібрало близько двох тисяч учасників віком від 6 до 16 років. Тема – «Smart City» – розумне місто.

‒ Цей конкурс запам’ятається інноваційними методами оцінювання. Ми вперше запросили «комісію чесної гри», яка поспілкувалася з кожною командою. Для нас дуже важливо розуміти, що саме діти підготували проєкти, які презентували. Результат, який показали 98% українських команд, – самостійна робота без допомоги дорослих, – розповіла засновниця фестивалю «ROBOTICA» Оксана Стоєцька.

Команди Старшої ліги (від 16 років) створювали машини для модернізації міської електромережі. У цій категорії першою стала команда «Dnipro Minds» (Дніпро) – Андрій Відейко, Владислав Галета і Вадим Сологуб.

‒ Ми перемогли завдяки оригінальній ідеї, – пояснили переможці. – Поки роботи суперників рухали об’єкти почергово, наш робот піднімав одночасно і вузол, і кабель. Він був ефективнішим і витратив на завдання менше часу.

Хлопці сподіваються, що найближчим часом на вулицях українських міст працюватимуть не лише такі роботи-модернізатори, а й роботи-сміттєпереробники, які зроблять наш світ чистішим та екологічнішим.

У листопаді, на міжнародних змаганнях в Угорщині нашу країну також представлять команди-переможниці Середньої та Молодшої ліг – «Yellow Cat» (Київ) та «Робоклуб Вугледар (Roboclub Vugledar)» (Вугледар). Молодша категорія (6–12 років) працювала над безпілотними таксі, а середня (13–15 років) – над розумним освітленням.

У категоріях «Сумо WeDo 2.0» та «WRO WeDo 2.0», які мали запрограмувати робота з набору «WeDo 2.0», перемогли, відповідно, команди «Зубр» (Вінниця) і «Грім та Блискавка» (Запоріжжя). В Open-категорії WRO команди створювали власні роботизовані проєкти на теми «Smart простір», «Smart управління» та «Smart освіта». Переможцем стала команда «Техно Город» з Одеси. Саме вона у листопаді презентує свій проєкт на міжнародному етапі змагання.

Хоча Всеукраїнська олімпіада з робототехніки уже завершилася, наполеглива робота для її переможців тільки розпочинається. Попереду фінал однієї з найбільших олімпіад світу, а отже, і плідна підготовка. Цьогорічні переможці мають чудову мотивацію ‒ 2018 року українська команда привезла із глобального фіналу WRO перше місце. Тож пишаємося, віримо, вболіваємо і сподіваємося на успішне повторення успіху наших команд на міжнародній конкурсній арені.

03.06.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН