СУЧАСНА  ПЛАТФОРМА  І  МОЖЛИВОСТІ  ДЛЯ  ЮНИХ  ХІМІКІВ  І  БІОЛОГІВ
НЦ «МАНУ» презентував нову хіміко-біологічну лабораторію

prev next

22–23 травня до Києва на семінар-практикум в рамках Всеукраїнського науково-освітнього проекту МАН «Відкрита освітня лабораторія» завітали 26 учнів Львівської обласної Малої академії наук учнівської молоді. Саме вони стали першими відвідувачами нової сучасної хіміко-біологічної лабораторії НЦ «МАНУ».

22 травня школярі пройшли фізичний практикум у лабораторії «МАНЛаб», під час якого навчилися використовувати науковий метод для пояснення різних явищ та демонстрацій. Наприклад, досліджували закони плавання тіл, зміну температури суміші льоду і солі та динамічні ефекти диска Ейлера. Ще однією цікавинкою стало ознайомлення з мінералогічною колекцією НЦ «МАНУ», зокрема зі зразками імпактних порід з Тернівського метеоритного кратеру (Дніпропетровська область). Друга частина дня була присвячена вивченню теми «Швидкість» за допомогою відеоаналізаторів та цифрових вимірювальних комплексів.

23 травня заняття відбувалися безпосередньо в новій хіміко-біологічній лабораторії. Спочатку учні прослухали лекцію «Дисперсні системи на шляху від гомо- до гетерогенності» з демонстрацією хімічних сполук на великому екрані, а згодом під наглядом лекторів – кандидатів хімічних наук, викладачів наукових профільних шкіл МАН Олександра Толстова та Ірини Бей – провели самостійні експерименти з отримання колоїдного розчину.

Заступник директора з навчально-виховної роботи НЦ «МАНУ» Тетяна Пещеріна чітко сформулювала місію і широкі можливості нового лабораторного проекту МАН для старшокласників.

– Ідею створення сучасної хіміко-біологічної лабораторії при Малій академії наук ми виношували давно. Маємо серйозний педагогічний потенціал. Це молоді науковці, які мають багаторічний досвід роботи з учнями старших класів і готові реалізовувати проекти з хімії та біології. Вони пройшли стажування в лабораторії Х-lab у Геттінгені (Німеччина). Коли зрозуміли, що ми на правильному шляху і наші інтереси збігаються, вирішили відкрити лабораторію, яка є своєрідним науковим майданчиком для старшокласників, де можна буде проводити дослідження і з високомолекулярної біології, і з генетики, і з нанохімії – сучасних напрямів, що є перспективними і актуальними в науковій спільноті, – наголосила Тетяна Вікторівна.

За словами методиста КЗ ЛОР «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді» Наталії Знетиняк, завдяки новому хіміко-біологічному комплексу навчальний діапазон проекту «Відкрита освітня лабораторія» значно розширився.

Сформулювали юні дослідники і свою мрію: мати в місті Лева і кожному обласному центрі країни аналогічні лабораторії з сучасним обладнанням. Високий рівень різноманітних наукових досліджень і «ноу-хау» молоді науковці гарантували!

Викладач НЦ «МАНУ», старший науковий співробітник відділу полімерних композитів Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України, кандидат хімічних наук Олександр Толстов у щирому захопленні від нового лабораторного комплексу МАН. Він вважає, що такі лабораторії в перспективі мають бути обов’язково створені в кожній області України.

– Значення нової лабораторії як платформи для наукової студії – це поширення знань для школярів, тому що багато наукових напрямів на уроках хімії у школі не викладається взагалі. З цими природними явищами, з цими сполуками діти стикаються щодня, і тому повинні розуміти, що відбувається навколо, як працює і чим цікавий навколишній світ. Створення хіміко-біологічної лабораторії на базі Малої академії наук – це дуже перспективний напрям. У сфері природничих наук – це вивчення функціонування організму, дослідження природних явищ і екологічних аспектів. Така лабораторія відкриває можливості активним школярам для перевірки нових ідей і окремих напрямів, які їх цікавлять, – зазначив Олександр Леонідович.

У планах науковців МАН – проведення наукових студій з хімії для старшокласників. Заняття будуть проводитися в хіміко-біологічній лабораторії (Київ, вул. Мельникова, 63) у групах з 16 учнів 9–11 класів. Роботи виконуватимуться в парах. Серед курсів, які викладатимуться, будуть основи колоїдної хімії, введення в тонкошарову хроматографію, хімія координаційних сполук, аналітична хімія, нанотехнології в хімії тощо.

Сергій Кутняков
29.05.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН