ТАЄМНИЦІ  НАШОГО  МОЗКУ
Випускник МАН гідно представив країну на міжнародному змаганні у Південній Кореї

prev next

«International Brain Bee» ‒ це змагання школярів з нейронаук ‒ дисциплін, які досліджують нервову систему. Щороку найкращі учні з багатьох країн змагаються за перше місце під час конкурсу, організованого в рамках великої міжнародної конференції. Цього року Х Конгрес Міжнародної організації дослідження мозку (IBRO) проводився в місті Тегу (Південна Корея).

У конкурсі брали участь представники 28 країн світу. Честь України захищав переможець національного нейроконкурсу («Ukrainian Brain Bee»), випускник Малої академії наук Ігор Ареф’єв. Нині хлопець вивчає біологію у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Учасники відповідали на складні теоретичні запитання письмово, визначали структури на препаратах мозку і під мікроскопом, встановлювали діагнози пацієнтів за відеозаписами та історіями хвороб. Фінальний етап – непрості запитання від журі з провідних науковців світу, які брали участь у роботі конгресу.

Найкращими мозкознавцями стали представники Китаю, Польщі та Ірану. До переліку лідерів Ігор, на жаль, не потрапив, але показав достойний результат, правильно виконавши 69% завдань. Усі учасники отримали медалі, сертифікати, а найсильніші були відзначені грошовими призами. Проте основним результатом змагань є безцінний досвід спілкування з однодумцями з різних країн, налагодження контактів для майбутньої наукової співпраці та знайомство з культурою корейського народу.

Крім власне змагання, учасники відвідали музеї Корейського інституту дослідження мозку, історії корейської медицини і культури, де ознайомилися з історією та сьогоденням цієї країни.

Як і щороку, в Україні національний відбірний тур нейроконкурсу буде проведено в березні, під час Всесвітнього тижня мозку. Одним з організаторів змагання в Україні є НЦ «МАНУ», тож запрошуємо до участі старшокласників з усіх регіонів. Готуватися потрібно вже тепер, адже для успішного виступу потрібно знати не тільки нейробіологію, а й англійську, нею проводяться не лише міжнародний, а й національний етап. А наступне змагання «International Brain Bee» відбудеться у Вашингтоні (США) під час конференції Американської психологічної асоціації 6‒9 серпня 2020 року.

Андрій Чернінський
02.10.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН